MSI GE60 0NC UEFI desteği ve Windows 8 UEFI Kurulumu

mustafabafra

Hectopat
MSI GE60 0NC bilgisayarım var bu bilgisayarın UEFİ desteği var mı?
Varsa Windows 8 UEFI Kurulur mu?

Aslında Bios güncellemesi yapmayı planlıyorum. Bios'um 07/11/2012 tarihli. Güncellemem gerekir mi?
Güncellersem Bilgisayarımdaki bütün bilgilerim gider mi?

MSI UEFI BIOS Güncelleme Rehberi konusunu

uygulamaya çalıştım. Ama burada bende uefi general usb fhash disk yazmıyor. Ne yapmam gerekiyor yardım ederseniz sevinirim:redface:
Çok soru sordum ama kusura bakmayın. Elimde böyle bir bilgisayar varken en iyi şekilde her şeyini öğrenmek ve uygulamak istiyorum. Bu site sayesinde ben de az çok bilgisayar uzmanı olabilirim. Tabi ki bir fırın ekmek yemek lazım:redface:

CFhsWNN.jpg

- - - Güncellendi - - -

Evet, bilgisayarınızın UEFI desteği olması lazım. UEFI Windows 8 de kurabilmeniz laızm cihaza. BIOS güncellemesi yapmanızı tavsiye ederim zira BIOS sürümünüz eski ve yeni sürüm epey sorunu gideriyor. Güncelleme hiçbir veriyi silmez.

UEFI Boot seçeneği için Boot ayarlarında değişiklik yapmanız gerekebilir.

Evet, bilgisayarınızın UEFI desteği olması lazım. UEFI Windows 8 de kurabilmeniz laızm cihaza. BIOS güncellemesi yapmanızı tavsiye ederim zira BIOS sürümünüz eski ve yeni sürüm epey sorunu gideriyor. Güncelleme hiçbir veriyi silmez.

UEFI Boot seçeneği için Boot ayarlarında değişiklik yapmanız gerekebilir.

Bilgisayarım MSI ge60 onc UEFI desteği var mı bilmiyorum.

UEFI Boot seçeneği için Boot ayarlarını bios'ta bulamadım. NEreden ne yapmam gerekiyor bilmiyorum:confused:

NOt: Bilgisayarımda 32 bit Windows 8 pro var. Uefi desteği için 64 bit mi olması lazım?

- - - Güncellendi - - -

Diğer konulara baktım ama fazla bir şey anlamadım. Yapacak bir şey yok böyle kaldık:D

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncellemek için EFI şart değil. AFUDOS ile de güncelleyebilirsin. Forumdaki MSI laptop BIOS güncelleme rehberlerinden biriyle USB belleği hazırla. Sadece BIOS dosyasını değiştir ve BAT dosyasını da BIOS adına göre modifiye et. Sonrasında DOS'tan güncelleyebilirsin.

Güncellemek için EFI şart değil. AFUDOS ile de güncelleyebilirsin. Forumdaki MSI laptop BIOS güncelleme rehberlerinden biriyle USB belleği hazırla. Sadece BIOS dosyasını değiştir ve BAT dosyasını da BIOS adına göre modifiye et. Sonrasında DOS'tan güncelleyebilirsin.
Recep abi iyi güzel söylemişsin de bu dediklerini biraz daha detaylı (mümkünse resimli) anlatan bir sayfa var mı? Bu dediklerini yapabilsem zaten sorunum kalmazdı. Yine de yardımın için teşekkür ederim:):redface::ajan:

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı