MSI GE60 0ND 659XTR Kısayol Tuşlarını Çalıştırma

l0kan1

Kilopat
Herkese selam.

MSI GE60 0nd 659xtr kullanıcısıyım. Win8 bios ve firmware vardı cihazda. Wifi kısayol tusu çalışmıyordu Win8 oldugu için dedim, Win7 format attım. Aynı sıkıntıyı yine verdi.

Ben de Win7 firmware yükledim, çalıştı tuş. Ama bu kez de ekran parlaklıgı ne artıyor ne azalıyor. Sbar filan ile degiştirdigimde ekran sabit ama alçaltıp yükseltmiyor. Win7 bios yükleyemıyorum hata veriyor. Lütfen yardımcı olabilir misiniz bana ?

11.jpg

2014-09-11 21.15.17.jpg

2014-09-11 21.15.31.jpg

2014-09-11 21.16.27.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bilgisayarım FreeDOS luydu. Windows 7 yüklüydü. Zaten güncelleyerek servispoint bu hale getirdi. Ben de eski haline getirmek istiyorum. Ancak BIOS unu yapamadım. O hatayı verdi. Bu sorunu nasıl aşarım? @Recep Baltaş

Bir de BIOS dan UEFI ayarını seçiyorum ve kaydet deyince bilgisayar açılıyor. Direkt BIOS a giriyor. Ben onu latencide kullanıyorum. Ne gibi bir fark olur?

Hocam sanırım yanlış anlaşıldım. Win7 kullanıyordum. Win 8 e geçtim ve PC'yi servispointe bios firmware ve ısınma sorunu için gönderdim. Onlarda bios u win8 64 bit e göre yapmışlar, firmwareyi de. Geri win7 ye geçiremiyorum. BIOS'u orjinal sitesinden indiriyorum firmwareyi yazılımla donanımsal uyuşmadıgı için tam kontrol edemiyorum. Kısayolları bi yerden patlak veriyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim ben ?

İşlemci ısısı 98 derece ekran kartı 94 derece normal mi ?

Her şeyi anlıyorum da siz beni anlamamak için başından beri ısrar ediyorsunuz.
  • Windows 7'ye zaten geçmeyeceksiniz. Windows 7 devri bitti. 8'e de geçmeyeceksiniz, 8.1 kullanacaksınız.
  • BIOS'u eski sürüme götürmeyi unutun. Adamlar büyük ihtimalle Board'u değiştirdiler. Bozacaksınız diyorum. Israr etmeyin.
  • 8.1 kurun ve Windows 8 Firmware yükleyin. Kısayol sorunu çıkarsa onu da çözeceğiz. Ki çıkacağını sanmıyorum 8.1 ile.
  • İşlemci ve GPU ısısı normal değil ama bunu hangi araçla ölçüyorsunuz ?

Her şeyi anlıyorum da siz beni anlamamak için başından beri ısrar ediyorsunuz.
  • Windows 7'ye zaten geçmeyeceksiniz. Windows 7 devri bitti. 8'e de geçmeyeceksiniz, 8.1 kullanacaksınız.
  • BIOS'u eski sürüme götürmeyi unutun. Adamlar büyük ihtimalle Board'u değiştirdiler. Bozacaksınız diyorum. Israr etmeyin.
  • 8.1 kurun ve Windows 8 Firmware yükleyin. Kısayol sorunu çıkarsa onu da çözeceğiz. Ki çıkacağını sanmıyorum 8.1 ile.
  • İşlemci ve GPU ısısı normal değil ama bunu hangi araçla ölçüyorsunuz ?

Recep hocam dediklerinizi harfi harfine yaptım artk windows simgesi degil msi diyerek cok hızlı bi şekilde uefi le açılıyor bilgisayar. Windows 8 bios ve firmware yukledım. Wifi tusu çalışıyor gözüküyor ancak wifi yi açıp kapatmıyor. Wifi kopmaları yaşıyorum. AG protoxy ayarlarını algılayamadı diye hata alıyorum. Bir sayfaya 2 dk de giriyorum. 2. olarak ise pc ısısıı ölçtügüm resimleriyle birlikte bunlar..

3.jpg

4.jpg

işlemci.jpg

@Recep Baltaş

Yük altında sıcaklıklar gayet normal. Şimdi diğer sorunlara bakalım. Her cevapta benden bahsedin, uyarı alarak takip edebiliyorum konuyu.

İlk olarak kablosuz ağ sürücüsünü güncelleyelim. Kablosuz ağ kartının Donanım Kimliği'ni paylaşır mısınız:

Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı