MSİ GE60 0ND Kapalı durumda bile batarya boşalıyor

SMOKEALOT

Hectopat
Selam arkadaşlar 2013 eylül gibi bu laptobu satın aldım. Bir kaç ay aktif manada oyunlar oynadıktan sonra yaklaşık 4 aydır doğru dürüst kullanmıyorum. Yaşadığım sorun bataryayı full doldurduktan sonra kurallara uygun bir biçimde kapattım. Aradan yaklaşık 2 gün geçti ve açtığımda batarya %65'i gösteriyordu. Bataryasında kaçak mı var acaba :) Daha önce böyle bir şeye hiç şahit olmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mobil cihazları şarj etmek için kullanılan usb portlar varsa pasif konuma getirin ve öyle takip edin. İlginçmiş bu sorun. Bazı bataryalar kullanılmadığında da performans kaybı yaşarlar.

Bazı bataryalar fabrikasyon hatası olabilir. Bu bilgisayarı kullanmış kişiler varsa etrafınızda sorun ve ya araştırın. Aynı duruma düşmüşler ise seride sıkıntı olabilir. Fakat sizde varsa dediğim gibi fabrikasyon hatası olabilir.

Fabrikasyon hatalarda üretici firma 1-2 ay içinde geri çağırma programı hazırlar ve tüketiciyi bilgilendirir. En azından benim kullandığım ürünlerde böyle oldu. Siz cihazı Eylül 2013 de aldığınıza göre sorun olsaydı şimdiye kadar haberdar ederlerdi.

Mobil cihazları şarj etmek için kullanılan usb portlar varsa pasif konuma getirin ve öyle takip edin. İlginçmiş bu sorun. Bazı bataryalar kullanılmadığında da performans kaybı yaşarlar.
Bu daha mantıklı ihtimal ve Fabrikasyon hata olması ihtimali Batarya için mümkün servise ver bataryasına baksınlar hata varsa batarya değişir.

Fabrikasyon hatalarda üretici firma 1-2 ay içinde geri çağırma programı hazırlar ve tüketiciyi bilgilendirir. En azından benim kullandığım ürünlerde böyle oldu. Siz cihazı Eylül 2013 de aldığınıza göre sorun olsaydı şimdiye kadar haberdar ederlerdi.
Her ürününün belli bir oranlı hata payı vardır. Şayet bu pay arkadaşa denk geldiyse servise gönderin dedim. Zaten küçük oranın hatasını da şirket hangi tüketiciye satılmış diye araştırmaz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı