MSI GE60 0ND oyunlarda FPS artırma

Emr581

Decapat
Öncelikle merhabalar. MSI GE60 0ND kullanıcısıyım. Eski bir PC olmasına karşın işimi görüyor fakat son çıkan oyunlarda haklı olarak takılmaya, donmaya ve FPS düşüşleri yaşatmaya başladı. Yakın zamanda yeni bir notebook alabileceğimi sanmıyorum o yüzden şu anki bilgisayarımı olabildiğince yükseltmek istiyorum. SSD'nin bu konuda bana yardım edemeyeceğini duydum. Bilgisayarımın özellikleri aşağıdadır. Bana yükseltmemi önerebileceğiniz parça var ise yardımcı olunuz lütfen. Bu ilk konum bu sebepten ötürü yanlış kategoride açtı isem affola. Bazı MSI laptopların ekran kartı gibi bileşenlerinin değiştirilebildiğini duydum. Benim bilgisayarım da bunu destekliyor mu acaba bunu da söylerseniz çok mutlu olurum.

Ekran kartı: NVIDIA GTX660M.
İşlemci: Intel i5 3230M.
RAM: 8 (4x2) kaç MHz olduğunu bilmiyorum.
Depolama: 750GB HDD.
Bu arada bilgisayarımda HD'ye ek olarak M.2 SSD yuvası var.
Up

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın hızlı açılması, senaryo oyunlarda bekleme ekranlarının daha hızlı geçmesi gibi özellikleri SSD ile kazandırabilirsiniz. Ram hızınız çok yüksek ihtimalle 1333Mhz. Tahminimce 16 GB destekleyen bir anakarta sahipsiniz. İki Ram'i söküp, yerine 2x8 1333Mhz Ram koyabilirsiniz. En kritik yere gelecek olursak, ekran kartının değişip değişmediğini görmek için bilgisayarın alt kasasını sökmeniz gerekmekte. Bu zahmete girmeyin diye internette modelinizi arattım ancak pek sağlıklı olmayan bilgiler sonucu CPU ve GPU larınızın anakarta lehimli olduğu ve değişmesinin mümkün olmadığını öğrendim.

Bilgisayarınızın hızlı açılması, senaryo oyunlarda bekleme ekranlarının daha hızlı geçmesi gibi özellikleri SSD ile kazandırabilirsiniz. Ram hızınız çok yüksek ihtimalle 1333Mhz. Tahminimce 16 GB destekleyen bir anakarta sahipsiniz. İki Ram'i söküp, yerine 2x8 1333Mhz Ram koyabilirsiniz. En kritik yere gelecek olursak, ekran kartının değişip değişmediğini görmek için bilgisayarın alt kasasını sökmeniz gerekmekte. Bu zahmete girmeyin diye internette modelinizi arattım ancak pek sağlıklı olmayan bilgiler sonucu CPU ve GPU larınızın anakarta lehimli olduğu ve değişmesinin mümkün olmadığını öğrendim.
Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Ben de biraz araştırma yaptım ve ekran kartımın değiştirilemediğini öğrendim. İşlemcim değişiyor(bilgisayarın kapağını açtım ordan biliyorum) fakat ekran kartında iş yok. Ram tavsiyesine gelince, birkaç yerde pek de fazla fps yükseltmeyeceğini duymuştum fakat tavsiyenizi dikkate alacağım teşekkürler. Ssd işi için de para biriktirmeye başladım. Cevap verdiğin için tekrardan çok sağol :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı