MSI GE60 20E-047XTR'ye Windows 8.1 64 bit yükleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hsmutku01

Hectopat
Selam arkadaşlar yeni bir bilgisayar aldım. MSI GE60 20E-047XTR ve bilgisayarıma 64 bit Windows 8.1 Pro. yükleyemiyorum. Şu anda 32 bit yüklü. Birde 64 bit 32 bitten daha iyi diyorlar ne derece doğru yardımcı olursanız sevinirim.

Selam arkadaşlar yeni bir bilgisayar aldım. MSI GE60 20E-047XTR ve bilgisayarıma 64 bit Windows 8.1 Pro. yükleyemiyorum. Şu anda 32 bit yüklü. Birde 64 bit 32 bitten daha iyi diyorlar ne derece doğru yardımcı olursanız sevinirim.
Öncelikle Burak Beyin dediği gibi hatayı yazınız. 2. soruya gelecek olursak 64 Bit her zaman daha iyidir çünkü daha fazla veri işletir sisteme. Daha geniş veriyolu kullanır. Örneğin 32 Bitin bellek sınırı 4GB'tır. Ki bu onun Veri yolu sınırından dolayı ortaya çıkar. 64Bit sistemler(eski 64bit komut seti) 2TB'a kadar Ram desteklemektedir. Fakat yeni 64Bit komut setinde 2TB sınırı da aşılmış 1EB boyutundaki Ram'lere bile destek vermeye başlamıştır.

Aldığınız hatayı belirtirseniz belki yardımcı olabiliriz dimi?
Uyarı için teşekkürler. Sorun Yükleme medyanız, Windows'u yüklemek için kullanılamaz. Geçerli Windows sürümünüz 32 Bit ve 64 Bit yükleme medyasının mimarisiyle eşleşmiyor. Lütfen 32 Bit medyayı yerleştirin ve Windows kurulumunu yeniden başlatın diyor. 32 Bit CD'yi takıp bilgisayarı yeniden başlattığımda kuruluma geçiyo ancak 64 Bit CD'yi taktığımda kurulum başlayacak gibi oluyor sonra bilgisayar normal açılıyor.

64 bit Win 8 DVD'sini takın. Windows ortamından kurulum yapamaz. Boot ederek (Tab, F8 gibi tuşlar ile de geçebilirsin) kurulum yapmalısın. Boot ayarlarını BIOS üzerinden de yapılandırabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
64 bit Win 8 DVD sini takın. Windows ortmaından kurulum yapamaz. Boot ederek (Tab , F8 gibi tuşlar ile de geçebilirsin) kurulum yapmalısın. Boot ayarlarını BIOS üzerinden de yapılandırabilirsin.
İlginize teşekkür ederim ancak ben Boot ayarlarını yapmayı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

MSI laptoplarda genelde F11'e basarak boot menüsünü açabilir ve buradan USB belleğinizi seçip sistemi bu şekilde kurabilirsiniz.
Açıklama için teşekkürler ancak Boot menüsüne girdiğimde hangi adımları takip edeceğim. Ben yüklemeyi CD'den yapacağım USB belleği neden seçmem gerekli anlamadım.

Açıklama için teşekkürler ancak Boot menüsüne girdiğimde hangi adımları takip edeceğim. Ben yüklemeyi CD'den yapacağım USB belleği neden seçmem gerekli anlamadım.

Şimdilerde cd/dwd yerine usbler sık kullanıldığı ve onlarla daha fazla kurulum yapıldığı için usb demiştir. Sen F11 e basıp boot menüsüne gelince dwd-writer'ını seç ve kurulumunu yap. Dwd -writeri seçtikten sonra zaten Windows kurmayı biliyorsan başka bir ek bilgiye ihtiyacın yok.

Yada en iyisi bu linke tıkla ve izle. Daha sonra da bu hizmeti sana sunan insanlara hayır dua et. :)

Yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkürler. Ancak Windows 8.1'de açılan pencerelerin yazıları net değil bunun bir çözümü var mı acaba?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı