MSİ GE60 2oe-047xtr VS ASUS N550JV

cascade

Hectopat
Merhaba ben bir görüşünüzü alacaktım.Laptop alacağım ama 2 laptop arasında kaldım.Bana yardımcı olur musunuz.

MSI GE60 2OE-047XTR Notebook , laptop , notebooklar , laptoplar , en ucuz laptop fiyatı

Asus N550JV-CN211D NOTEBOOK , laptop , notebooklar , laptoplar , en ucuz laptop fiyatı

Bu iki laptop arasında kaldım. Ben solid cad cam programlarını kullanacağım tabi birazda oyun delisiyim :) Sizce hangisini tercih etsem daha iyi olur benim için. GE60 a ssd takılıyor değil mi. MSI ge 60 ta ekran kartını ilerde değiştirmek istesem mesela değiştirebilirmiyim. Asus un ekran kartı hakkında ne düşünüyorsunuz . Kafa ağrıttıysam k.b. :) Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.:matrix:

Herşeyin cevabı. MSİ GE60 20e. Her işini fazlasıyla görür. GE60 alıyorsan direk SSD li modeli almalısın bence. Onun dışında takılıyor. MXM slotu olup olmadığını bilmiyorum.

Linkini attığınız Asus'u kullanmaktayım. Performans açısından sıkıntı yaşamazsınız. Isınma sorunu yaşamıyorum. Baya sessiz çalışıyor. Yüksek performansta internette dolaşıp video, müzik, oyun oynadığımda 2.5 saat pil süresi aldım. Güç tasarruflu kullanımda 4 saate kadar kullandım. Gerçi kullanımdan kullanıma fark edecektir ama en azından nette dolaştığımda geçen süreler bunlar. Söylediğin programları çok rahat bir şekilde kullanabilirsin. Bütçen var ise GE60 derim. Nedeni oyun laptopu olarak üretilmiş olmasından kaynaklanan güçlü bir soğutma sistemine sahip ve GT750M'e göre çok daha iyi bir ekran kartına sahip olmasıdır. Ben Asus'umdan memnunum tavsiye ederim. Asus'a SSD takıp kullanırım derseniz DVD Room'u gözden çıkarmalısınız. Bence gereksiz bir şey DVD Rom sizce de öyle ise sıkıntı olmayacağını düşünüyorum gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Performansı gerçekten güzeldir.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI tercihim olacak sanırım. Yorumlarınız için teşekkür ederim. MSI'ı SSD'siz olanı alacağım ama inş. SSD takılıyordur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm değerli üyelere hitafen ; Son zamanlarda en çok yöneltilen soru acaba ssd takılıyor mu şeklindedir. Cevap veriyorum. Hard Diski olan tüm bilgisayarlara SSD takılıyor kimisi sata 2 kullanır performans alır kimisi sata 3 ile kullanır daha iyi performans alır öyle yada böyle anakartın desteklediği birime göre isteyen istediği bilgisayarına SSD takabilir. Msi serisine gelence tüm yeni modellerinde SSD takılı olmayan modelleri dahil msata portu mevcuttur. Bu da demek oluyor ki mSATA SSD çok rahat ve sorunsuz şekilde takabilirsiniz. Ayrıca bilgi isterseniz MSİ servisi olan servispointi arayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı