MSI GE60 2OE-294XTR ve GE60 2OE-047XTR arasındaki fark nedir ?

12174

Kilopat
MSI GE60 2OE model dizüstü almayı planlıyorum. SSD pek ihtiyacım yok, olduğunu hissedersem zaten bağlanabildiğini öğrendim. Fakat GE60 2OE de nerdeyse aynı özelliklere sahip 2 model var,

294XTR, daha uygun fiyatlı, 1 TB Hdd boyutu var, 75 TL hediye çeki var.
047XTR, 30 TL daha yüksek, 750 TB Hdd boyutu var, 75 TL hediye çeki yok.

Şimdi özellikler gördüğüm kadarıyla aynı, 047XTR'nin fiyatı fazla olmasına karşın HDD'si daha düşük. Ve hediye çeki yok.
Aradaki farkı bilen varsa söyleyebilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. linkte 75tl hediye çeki + 1 TB HDD var ve 28 tl daha ucuz.
2. linkte ise Sharkoon Gaming mouse pad + 750gb HDD var. Arada parti farklılıkları da olabilir.

Buna göre: 1. linkteki olan daha iyi. Çünkü mouse pad 30-40 tl civarında gibi duruyor. Arada kampanya faklılıkları olabilir, onlarda fazla takılma ve 1. linkte olanı al. Mesela yılbaşı haftasında 100tl hediye çeki + sharkoon veriyordu site. Ondan sonra kampanya bitti ve üzerine fiyatlar arttı, ben de almaya çalışıyordum o zamanlar :) . Daha sonraları ise dolar tavan yaptı, neyse aldık bir şekilde :) . Ayrıca bunlar metro kutusu ile gelirse ki bazen öyle olabilir, içinden metro last night mouse pad'i çıkıyor. Gerçi bitmiştir onun zamanı. Bunun yanında yeni parti msi'larda ekranda falan koruyucu sticker yok, özellik stickerları ise daha küçük boyutta. Yani gelince kullanılmış zannetme. Sana tavsiyem msi ge70'lere yönel.

1. linkte 75tl hediye çeki + 1 TB HDD var ve 28 tl daha ucuz.
2. linkte ise Sharkoon Gaming mouse pad + 750gb HDD var. Arada parti farklılıkları da olabilir.

Buna göre: 1. linkteki olan daha iyi. Çünkü mouse pad 30-40 tl civarında gibi duruyor. Arada kampanya faklılıkları olabilir, onlarda fazla takılma ve 1. linkte olanı al. Mesela yılbaşı haftasında 100tl hediye çeki + sharkoon veriyordu site. Ondan sonra kampanya bitti ve üzerine fiyatlar arttı, ben de almaya çalışıyordum o zamanlar :) . Daha sonraları ise dolar tavan yaptı, neyse aldık bir şekilde :) . Ayrıca bunlar metro kutusu ile gelirse ki bazen öyle olabilir, içinden metro last night mouse pad'i çıkıyor. Gerçi bitmiştir onun zamanı. Bunun yanında yeni parti msi'larda ekranda falan koruyucu sticker yok, özellik stickerları ise daha küçük boyutta. Yani gelince kullanılmış zannetme. Sana tavsiyem msi ge70'lere yönel.

Düşünmedim değil, ama 17.3 ekran bir notebook için fazla gibi geldi? Şuan 14" ultrabook kullanıyorum. GE70'lerde koruyucu sticker vs. var mıdır?

14'ten 17.3'ye geçersen, gerçekten büyük olur senin için, küçük ekran kullanmayı seviyorsun galiba. Ge60 alırsın o zaman. Son partilerde koruyucular yok diye biliyorum. Herhangi bir zararı da olmaz.

14'ten 17.3'ye geçersen, gerçekten büyük olur senin için, küçük ekran kullanmayı seviyorsun galiba. Ge60 alırsın o zaman. Son partilerde koruyucular yok diye biliyorum. Herhangi bir zararı da olmaz.

Hocam aslında büyük ekran severim telefonum mesela Note 3, ancak 17.3'ün taşınabilirliği ne kadar iyidir ki? Sonuçta yanımda taşımam gerektiğide olucak.
Siz 17.3 kullanıyorsanız veya kullandıysanız, taşınabilirliği nasıldır? Hiç sorun yaşadığınız oldu mu ?

Hocam aslında büyük ekran severim telefonum mesela Note 3, ancak 17.3'ün taşınabilirliği ne kadar iyidir ki? Sonuçta yanımda taşımam gerektiğide olucak.
Siz 17.3 kullanıyorsanız veya kullandıysanız, taşınabilirliği nasıldır? Hiç sorun yaşadığınız oldu mu ?
Şu an ge70'im var, 17.3'lük ve 2.7 kg. Sık sık taşıman gerekiyorsa, ge60 almalısın. Ben ara sıra taşımam gerektiği için ge70 aldım. Oyun ve modelleme programları için çok uygun. Çantası sanki biraz küçük gibi 17.3 inçlik için, ama sığıyor biraz sıksa da. Telefonlar farklıdır. Ben 15.6'dan 17.3'e geçince bile şok oldum. Ama büyük ekran daima en iyisidir, ben çok beğendim. İmkanın varsa ve içine sinmesi için, bence bir mağazaya git (vatanbilgisayar olabilir), sadece bir inceleme yapmak için. msi bulamazsan bile ki bazen olmayabilir, diğer 17.3 inçlik dizüstüleri incelersin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı