MSI GE60 2OE-229XTR i7-4700MQ Super Raid Yapabilir miyim ?

• Konuyu başlatan CanSimiti
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 5B
RAID yapmak için RAID SKU BIOS'u atmanız lazım cihaza. Aktarım için ise ücretli Casper kullanabilirsiniz.

Hocam 5 gündür uğraşıyorum bu raid 0 olayını açıklasanız hiç bir kaynakta adam akılla anlatılmamış. Ayrıca biosta uyumsuzluk hatası alıyorum sürüm şu;

Kod:
type
BIOS
os
Win8.1 64, Win8 64

language
English

update
2013-11-28

description
Modify "Native ASPM" to Disabled.

note
For RAID0 SKU, Default UEFI.

version
716

size
3.63 MB

file
[URL="http://www.msi.com/service/download/bios-20904.html"]w8_E16GCIMS.716.zip[/URL]

Yukarıda verdiğim sku sürümü kurulmuyor. Hata ekranı rom image update denied efi_security_violation! rom image versiyon is invalid diyor.

Live Update 5'i indirip Super Raid'i kurdum. Programı çalıştırınca bu anakart desteklemez uyarısı çıkıyor. Model ge60 215 tr vatanda satılan yeni seri yani.

Şöyle bir işlem yaptım doğrumudur;
BIOS'tan sata olayını AHCI'den RAID'e çevirdim.
BIOS'ta 2 adet 120 GB'lik SSD'nin karsısında RAID yazıyor.
Yönet kısmından da diskleri GPT modunda şeritleyip birleştirdim ve şuanda ssd tek parça 223 gb görünüyor.
HDD hız testinde okuma yazma 980mb/sn civarı çıkıyor.
Şimdi bu diskler raid 0 olmuş mu yoksa başka bir fantazi mi kurmuşum ?

Recep hocamın sku biosu kur demesi ve benim kuramamam birde süper raid programının ana kart desteklemez hatası kafamı karıştırıyor.

Recep hocam kızacaksın ama ne yapmalıyım.

- - - Güncellendi - - -

Recep hocam konudaki son mesajla ilgili yardımlarını merakla bekliyorum.

RAID yapmak için RAID SKU BIOS'u atmanız lazım cihaza. Aktarım için ise ücretli Casper kullanabilirsiniz.

Hıza bakara diyorum ki evet, RAID 0 olmuş diskler. Yazılım da çalışsın derseniz RAID 0 BIOS atarsınız ama şart değil artık. RAID yapınca tekrar format atmanız gerekirdi diye düşünüyorum öte yandan. Format atmamışsınız galiba. Gerek kalmamış olabilir GPT yapınca sanırım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı