Msi ge60 2oe msi afterburner sorunu

imfrezzyguys

Kilopat
Burada gördüğünüz olay nedir? Normalde kartımın değerleri ve üstüne eklemesi gerekmiyor mu ? Ve driver versiyonumu da görmedi, şaşırtıcı. Windows 8.1 kullanıyorum bios güncellemesi yapmadım.

33ed35a9-9f87-42e4-8c8a-439636752734.png

Bir olay görmekte zorluk çekmekteyim ama az çok bildiklerimi söyleyeyim: Afterburner bir masaüstü aracıdır ve dizüstü bilgisayarları tam anlamıyla desteklemez. Buna ek olarak ekran kartlarının 2D ve 3D modları vardır. Kart masaüstünde 2D modundaır ve frekansları düşüktür.

MSI ge60 2oe x294tr serisini kullanmaktayım ve bu karta azda olsa 3-4 fps arttıracak kadar overclock yapmak kartıma zarar verir mi ? Bir de birazdan ekleyeceğim resimde bir sakınca veya terslik varmı ve gpu boost sorunu olup olmadığını nasıl anlarım ?

wzggmg.png

Yük altında ise :

wvmm46.png

v2

Kdoo84.png

Burak bey konuya bekleniyorsunuz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI ge60 2oe x294tr serisini kullanmaktayım ve bu karta azda olsa 3-4 fps arttıracak kadar overclock yapmak kartıma zarar verir mi ? Bir de birazdan ekleyeceğim resimde bir sakınca veya terslik varmı ve gpu boost sorunu olup olmadığını nasıl anlarım ?

wzggmg.png

Yük altında ise :

wvmm46.png

v2

Kdoo84.png

Burak bey konuya bekleniyorsunuz :)

Battlefield 3-4 Oyuna girin MSI Afterburner üzerinden grafik kartı değerlerini gösteren ayarlamaları aktif hale getirip oyuna geri dönün sol üstte (genellikle) sizin seçiminize bağlı olarak GPU Clock , Mem Clock , Framerate şeklinde çeşitli bilgiler verecektir.

Oyun esnasında grafik kartınızın Boost Clock değerini kullanıp kullanmadığını görebilirsiniz. Heralde 850'den 950'ye kadar olması lazımdı GE60'da. Yani oyunda 950GPU Boost görmen gerekiyor. Yada pardon sen ge60 20e'den bahsediyormuşsun ben GTX660M için yazmıştım buna bakarak kendi 765M'ine göre değerlendirme yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı