MSI GE60 2PC-400XTR Mac Os x Mavericks 10.9.3 Boot hatası

Maby

Hectopat
Yer
Kocaeli / Darıca
Daha fazla  
Öncelikle tüm technopat kardeşlerime hayırlı günler dilerim.
Kardeşlerim Yeni bir laptop aldım konu başlığında bahsettiğim , bu bilgisayarı alırken amacım mavericks
kurmaktı [ Hepimizin hayali :) ] Recep abinin Windows 8.1 ve Mac Os X Mavericks 10.9.2 Dual Boot Rehberini
kendime kılavuz olarak öngördüm.

Sizlerle paylaşmak istediğim böyle bir sorun ile karşılaştım rehberde Ali abinin dediği gibi konu açmamızı ve takıldığımız yerin bir kare fotoğrafını paylaşmamız sonucunda bizlere yardım olabileceklerini belirtmişlerdi.

Abilerim Kardeşlerim bu hatanın nasıl düzeltileceği hakkında yardımcı olabilecek yardımsever technopatlar arıyorum lütfen yardımcı olun bu genç kardeşinize :) ilgilenen veya ilgilenemeyen kardeşlerimize teşekkür ederim.

Ek 1:
Forum dışında link vermek yasak mı tam olarak forum kurallarını gözden geçiremedim şimdiden özür dilerim :)
Satın aldığım laptop özellikleri bu linkten ulaşabilirsiniz.

MSI GE60 2PC-400XTR Apache Intel Core i7 4710HQ 2.5GHz / Fiyatı

Karşılaştığım Hata Kaynağından bir kare:

hata2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim rehber videosunda olduğu gibi adım adım yaptım.
Sonra dedim ki insanlık hali belkide atladım kardeş 3 gündür forumda geziyorum üyelerin önerdikleri boot args komutları denedim bir sonuç alamadım. inşallah çözülür :)

Birde önce yüklediğim hata fotoğrafını technopat.net server arşivine yükledim onun için fotoğrafı görememiş olabilirsiniz.

Bu yöntemde konuda değinildiği gibi yükleme yöntemi ustaca yapılmış bu yöntemle ilgili bilgi birikim yok sanırım bunu başaramayacağım ama ilgin için teşekkür ederim :)
İnşallah alternatif bir yol bulabilirim.

Recep Abi Yardımcı olabilir misiniz @Recep Baltaş

[Çözüldü] MSI GE60 2PC-400XTR Mac Os x Mavericks 10.9.3 Boot hatası

Kardeşlerim :) Sonunda boot ettim ve mac os x 10.9.3 Mavericks sürümünü kurdum :)

Bu sevincim çok kısa sürdü :(

Öncelikle gözden kaçırmış olduğum nokta vuruşları ve forumda konu açan arkadaşların çözümlerini denedim.

İsterseniz boot sorununu nasıl düzelttiğimi ve kurulumu başarılı bir şekilde tamamlama aşamalarını anlatayım.

1.Adım

Öncelikle Bios ayarlarından / Boot mode ->UEFI olarak seçmiştim bu seçimi [ LEGACY ] olarak düzelttim ve ayarları yeniden kaydettim.

2.Adım

Clover Bootloader / Options / Boot Args komut satırına yeni komutlar ekledim

-v npci=2000 -x dart=0 GraphicsEnabler=No IPGEnabler=Yes

3.Adım

Graphics Injector Menu / Intel Inject [ + ] boşluk tuşu ile devre dışı bıraktım.

Alt satırda bulunan FakeID: kısmına ekran kartımın numarasını girdim
0x04060000

sonuç olarak Mac Os X Mavericks USB Boot ettim , en son takıldığım Bluetooth completed hatasında yaklaşık 10 sn. bekledikten sonra kurulum ekranı ile karşılaştım.

@Recep Baltaş
Biliyorum çok yoğunsunuz Recep abi uygun bir zamanda bir çözüm bulmanızı ümit ediyorum şimdiden teşekkür ediyorum.

Boot sorununu bu şekilde aşmayı başardım rehberi dikkatlice izlemeye devam ettim clover boot loader yüklemeye sıra geldi işte tam burada Clover boot loader'den UEFI Boot dosyalarını USB den Hdd atmak için
çalıştırdım , Extra menüsünden Mount EFI dedim .

Ekranda USB belleği Mount EFI bölümünü ibraz ettiğini mesaj olarak gösterdi fakat;
Masaüstünde Mount edilen UEFI göremiyorum birde taktığım 2. USB belleğide görmüyor sorun burda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz UEFI kurulum yapmamışsınız ki UEFI bootloader kurasınız, BIOS ayarlarından LEGACY tekrar UEFI yapıp kurulum yapmanızı öneririm.

GE60'ın Apache modeline kendim kurulum yaptım oraya da bakabilirsiniz belki yardımcı olacak birşeyler çıkabilir.

[Başarılı Kurulum] MSI GE60 2PC Mavericks 10.9.4

Kardeşim hemen döndüğün için teşekkür ederim :)

senin hazırlamış olduğun rehberi izledim ayrıca
bios ayarlarını recep abi ve ali abinin hazırlamış olduğu rehbere göre hazırladım

şu an Boot Mode Select : UEFI Modunda

gerçekten ağlıyacam :(

Kardeşim hemen döndüğün için teşekkür ederim :)

senin hazırlamış olduğun rehberi izledim ayrıca
bios ayarlarını recep abi ve ali abinin hazırlamış olduğu rehbere göre hazırladım

şu an Boot Mode Select : UEFI Modunda

gerçekten ağlıyacam :(
UEFI modunda kurulum yapmaya çalışırken SMC Key read de kalıyorsanız dart=0 komutunu boot args'a eklerseniz kuruluma geçmesi lazım. Aynı sorunu bende yaşamıştım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı