MSI GE60 2PE-495XTR Turuncu ve Mavi Işığın Sürekli Yanması

fb li

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Arkadaşlar ürünü 2 ay önce aldım .Güç tuşu normalde mavi yanıyor , NVIDIA ekran kartı devreye girdiği zaman tuşun üzerindeki renk turuncuya dönüyor . Oyunlarda ekran kartı kullanıldığı için sürekli tuş turuncu yanıyor. Buraya kadar normal fakat.Önceden normal kullanımda tuş sadece mavi yanıyordu fakat son günlerde sürekli turuncu/mavi yanıp sönüyor .Bunu nasıl düzeltebilirim? Bunun bir zararı var mıdır?

Senınde dedigin gibi ekran kartını kullandıgında turuncu yanar. Bu bır nevı uyarıdır hani bak ben ekran kartını kullanıorum haberın olsun gibisinden :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Banada oluyo. Boştayken turuncu yanıyor. Sonra aniden beyaz, tekrar turuncu yanıyor. Saçma ama internet kablosunu takınca beyaza dönüyor.

senınde dedigin gbi ekran kartını kullandıgında turuncu yanar bu bır nevı uyarıdır hani bak ben ekran kartını kullanıorum haberın olsun gibisinden :)
Sizinde dediğiniz gibi harici ekran kartını kullandığında öyle yanar. Ama şunu merak ediyorum boştayken neden sürekli yanıp söner çünkü gözden kaçırmadıysam hiçbir uygulama ekran kartını kullanacak uygulama değildi. Ayrıca şimdilik durdu oyun falan oynamadığım sürece turuncu yanmıyo. :) :)

Ekran kartı masasından, GPU kullanımını gösteren ibareyi sağ aşağıya alıp ordan bakabilirsin. GPU yu ne kullanıyor diye. Ancak hiç birşey kullanmadığı halde yanıp sönüyor.

Bu sorun bende de oluyordu takıntılı birisi olduğum için biraz üzerine gittim. Geforce Experience programından paylaşım kısmını kapattım sorun düzeldi. Denemekte fayda var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    90,3 KB · Görüntüleme: 315
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı