MSI GE60 2QD Performansı

maley

Hectopat
MSI GE60 2QD-1019XTR Apache Core i5-4210H 8GB 1TB GTX950M 15.6" Full HD FreeDos (Hediyeli) | sanalmarketim
Bu laptobu almayı düşünüyorum.
Ancak performansı hakkında şüphelerim var.
Notebookcheck'den baktığımda ekran kartı yetersiz duruyor: NVIDIA GeForce GTX 950M - Notebookcheck-tr.com
Ancak bazı yorumları okuduğumda ise Gta V'i akıcı bir şekilde yüksek ayarlarda oynarsın deniliyor.
Önerir misiniz bunu? Gta V'i Far Cry 4'ü high ayarlarda oynar mıyım? Isınma sorunu çok olur mu?

@maley Bulabilirsen GTX 850M li al. Aralarında performans farkı nerdeyse yok ama fiyatı daha tuzlu.

Bende i7'li 850M var (GE60) FC4'ü 900p tüm ayarlar high'da fxaa, ssao 35-40 FPS alarak oynadım. GTAV'de 1080P tüm ayarlar nerdeyse high'da, fxaa 45 fps altına düşmedim. :)

Son düzenleme:
Işlemci ve ekran kartı aynı burdaki test edilen bilgisayar ile sana bir fikir verir performans açısından. Bence 960M'li bir model tercih etmen yararına olur daha yüksek ayarlarda oynamak istiyorsan. Arkadaşın 850M ile high ayarlarda 45 fps aldığına da pek inanasım gelmedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşın 850M ile high ayarlarda 45 fps aldığına da pek inanasım gelmedi.

Hangi ayarı kısacağını bilirsen sıkıntı olmuyor. Tabi nadiren 35 olduğu oldu ama anlık olduğu için takılmadım ki saatlercede takip etmedim fps kaç diye 5-10 dk izlenim bunlar... En kötü 40 de ne fark eder. :)

Son olarak önceki mesajımda nerdeyse demiştim msaa filan kapalı yani. Aynı şekilde advanced grafik ayarında üç seçeneğin ikisi de kapalı.

Son düzenleme:
Bende Abra değilde Tulpar var. İstanbuldaysan git mağazasına bak incele içine sinerse al Monster. Ayrıca arkadaş 35-40 fps diyorsa doğrudur i5-i7 farkından kaynaklanabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı