Msi GE60 Apache 2PC İnceleme

Merhaba arkadaşlar.

Ürünü HızlıAl'dan aldım, 24 saat içerisinde geldi. Ürünün tam adı Msi GE60 Apache 2PC 496XTR. Yaklaşık 1 hafta önce aldım. @NookumPie arkadaşımla birlikte açtık. İlk başta içerisinden mause çıkıp çıkmaması ile ilgili kafamda sorular vardı, evet çıkıyor. Mühürlü kutunun iç bölmesine konumlandırılmış. Ürün kutusunun üzerine hediye çanta da yerleştirilmiş. Ekstradan oyun kartları falan çıkmadı. Özelliklerine gelecek olursak basitçe: i5 4210H 2.90GHz işlemci, 8GB ram, 2 GB DDR5 128 Bit GTX850M ekran kartı, 1TB 7200 RPM HDD, Full HD ekran (1920x1080) vesaire. Genel olarak çok beğendim ürünü. Tam oyun için üretildiğini gösteriyor. Sesi ilk başta driver yüklemeden önce çok azdı şaşırmıştım, yüklendikten sonra bu müthiş sesi duyunca kendimden geçtim, bu kadar beklemiyordum. Hem sesi fazla hem de oldukça net ve berrak. DYNAUDIO ve Creative ile çalışmaları başarılı olmuş. İçerisinden çıkan mause gayet kaliteli, tutuşu falan harika, driverını yüklerseniz 7x olarak kullanabiliyorsunuz, sadece sallayınca içerde hafif oynamalar yapıyor. Klavyesi ise SteelSeries'in yapımı, muhteşem. Arka aydınlatmalarını istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Kasa yapısı, tasarımı muazzam direkt bakışların onda olduğunu görüyorsunuz. Parmak izi de bırakmasa tadından yenmez.Kasanın arka kapak kısmı çok ince zarif; gaming logosu, beyaz ışıklandırma ile süslenmiş.

Eksi yönleri
olarak: ekranı, maalesef TN panel kullanılmış, tamam güzel, oyun için fakat açıları hiç iyi değil. Renklerde farklı açılardan bakınca değişimler oluyor. Özellikle koyu renklerde tam rengi alamıyorum. Ama alışınca sorun olmayacağını gördüm. Ek olarak parlaklık durumu çok iyi o yönde sorun yok. Touch Pad'e gelince tamam görünüşü falan muazzam ama çok kullanışlı değil eli kaydırırken kolay kaymıyor gacır gucur sesler gelebiliyor. Tüm bu modellerde Touch Pad'e basınca hafif boşluk var tıkırtı ediyor, en az 4 5 tane inceledim hepside aynıydı. HDD'den hafif cızırtı sesleri geliyor. Mekanik olduğu için ister istemez bu seslerin olacağını düşünüyorum (sanırım ses yalıtımı ve HDD ile ilgili bu durum). Evet genel olarak durum böyle. Tavsiye eder misin diye soracak olursanız kesinlikle tavsiye ederim. Oyunlar için istediğiniz herşeyi rahatlıkla alabilirsiniz şüpheniz olmasın bu konuda.

Aşağıya birkaç resim koyuyorum. İyi sosyaller.

IMG_20150114_183047.jpg
IMG_20150114_183413.jpg
IMG_20150114_183439.jpg
IMG_20150114_183625.jpg
IMG_20150114_183707.jpg
IMG_20150114_183819.jpg
IMG_20150114_183941.jpg
IMG_20150114_184125.jpg
IMG_20150114_184207.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bende bir kaç görüşümü söyliyeyim. Touch Pad'ini beğenmedim diyebilirim. Önceki nesillerdeki tırtıklı Touch padler daha kullanışlıydı. Daha canlı renkler olsun diye TN panel kullanılmış. Bu gayet güzel ancak eksi yanı söylendiği gibi bakış açısına göre renk değiştirmesi, bunun dışında eksi yanı olduğunu düşünmüyorum. Tek kelime ile muazzam.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı