MSI GE60 Fandan Ses Geliyor

Rustyn

Hectopat
Bilgisayar 6. yılını tamamlamak üzere. Bugün fark ettim ki fandan traktör sesi gibi bir ses geliyor. Turbo Fan'ı açınca yani fanı hızlandırınca bu ses kayboluyor. Neyden kaynaklanıyor olabilir? Sizce ömrü dolmuş mudur? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Her seyin bir omru vardir. Ama seninki tozdan dolayi veya bir gevseme var fanda.
Az önce içini açtım ve kontrol ettim. Toz yoktu fakat ben yine de sildim. Vidaları kontrol ettim ve fana değen bir şey var mı yok mu diye kontrol ettim o da yok. Eğer bir çözüm bulamazsam n11'de uyumlu bir fan buldum onu alacağım fiyatı 38 TL fakat değer mi bilmem. Yani oda kullanılmış bir ürün olabilir sonuçta? Ben benim olanın bende kalmasını istiyorum o şekilde daha rahat ederim çünkü :)

Az önce bir şey daha denedim. Bilgisayarın klavyesini yere dik olacak şekilde tuttum ses tamamen kesildi senin dediğin gibi bir gevşeme söz konusuysa bunu nasıl halledebilirim ?

Son düzenleme:
Az önce içini açtım ve kontrol ettim. Toz yoktu fakat ben yine de sildim. Vidaları kontrol ettim ve fana değen bir şey var mı yok mu diye kontrol ettim o da yok. Eğer bir çözüm bulamazsam n11'de uyumlu bir fan buldum onu alacağım fiyatı 38 TL fakat değer mi bilmem. Yani oda kullanılmış bir ürün olabilir sonuçta? Ben benim olanın bende kalmasını istiyorum o şekilde daha rahat ederim çünkü :)

Az önce bir şey daha denedim. Bilgisayarın klavyesini yere dik olacak şekilde tuttum ses tamamen kesildi senin dediğin gibi bir gevşeme söz konusuysa bunu nasıl halledebilirim ?
Fanin motora bagli oldugu kisimda gevseme var. Hizli donunce de yani tam devir aldigi zaman hic bir yere surtmeden calistigi icin ses gelmiyor. Buna yapabilecegin bir sey var. Etrafinda guzel resmi bir teknik servis var ise oraya gotur onlar hallederler. Daha once hic MSI fani sokmedigim icin ne yapman gerektigini soylemek yanlis olur. Sony laptop fanlari cikarilabilirdi ayni sekilde bir laptpp gelmisti fani cikardik yagini surduk fanin motorla birlesme noktasina sorun cozulmustu. Eger teknik servis yok ise yeni fan siparis etmen daha iyi olur.

Fanın kapağını çıkarmak için yanındaki demir çıkıntıları yamultup açmam lazım. Tabi tekrar kapanabilen demir çıkıntıları bunlar. İnternet'te araştırıp bulabilirsem yağ sürebilirim. Olmadı değiştireceğim artık. Bu fan sesi beni çok sıkmaz aslında genelde kulaklığı taktığım için öyle çok fazla bir ses çıkarmıyor. Kulaklık engelliyor zaten ben bozulup bozulmaması açısından konuyu açtım ki her an yeni bir fan yanımda dursun. Yardımın için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı