Msi Ge60 Format sonrası THX TruStudio Pro Çalışmama Sorunu

Kiron LXXII

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Format attıktan sonra THX TruStudio Pro programını tekrar yükledim. Fakat sese bir etkisi olmuyor. Programdaki hiçbir fonksiyon çalışmıyor.

Bunun bir çözümü var mıdır?

Bilgisayarım MSI GE60 0nd.

Tam olarak nasıl gözüküyor? Böyle mi?
upload_2015-8-11_20-3-33.png

Ben bu programı kullandığım süre zarfında ne bir işe yaradığını nede seste bir değişiklik yaptığını fark etmedim.
Ancak çok küçük bir değişiklik söz konusuydu oda güçlükle anlaşılıyordu, dikkatlice kontrol eder misiniz? Zaten programı yükleyip aktif ettiğinizde THX Pro özellikleri uygulanıyor, ayarlara pek ihtiyaç olduğunu sanmıyorum.

Ben bu programı kullandığım süre zarfında ne bir işe yaradığını nede seste bir değişiklik yaptığını fark etmedim.
Ancak çok küçük bir değişiklik söz konusuydu oda güçlükle anlaşılıyordu, dikkatlice kontrol eder misiniz? Zaten programı yükleyip aktif ettiğinizde THX Pro özellikleri uygulanıyor, ayarlara pek ihtiyaç olduğunu sanmıyorum.

Bilgisayarı ilk aldığım güne sıfırladığımda bu program çalışıyor ve ben boşluğunu ciddi bir şekilde farkediyorum :D Formattan sonra elle kendim kurduğumda ise etki etmiyor.

# EDİT #
Ciddi bir süredir uğraşıyorum. En azından 1 hafta olacaktı. Çoğu yerde bununla alakalı kesin bilgi yok.

Çözdüm sorunu.

Windows 10'u temiz tekrar kurdum. Hiçbir şekilde driver kurmadım. Windows'un kendi güncellemesine bıraktım. Ekran kartından realtek hd audio driver'a kadar kurdu hepsini. Daha sonra msi'ın sitesinden ge60 0nd driver'ları bölümünden THX TruStudio Pro yu indirdim. Normal bir şekilde kurdum ve restart atmamı istedi, attım. Daha sonra Setup klasöründeki CTShared klasörünün içindeki CTRedist klasörüne girdim. Buradaki tüm dosyaları kurmuş olduğum TruStudio Pro nun içine (örneğin C:\Program Files (x86)\Creative\THX TruStudio Pro) attım ve şuan sorunsuz çalışıyor. Sorun yaşayan arkadaşlar için bu yöntemi denemelerini tavsiye ederim. Birde Realtek'i siz kurmayın. Bırakın Windows Update kendi kursun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı