Msi GE60 ısınma sorunu Apache ısınma

A.Kaan Mert

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Öncelikle bir konuyu belirteceğim. Bu benim 2. hesabım 1.hesabımın şifresini unuttum e-postadan kurtaracaktım ama e-postanın şifresini unuttum. Neyse ban atmayın yani. Sorun msi ge60 2PC apache modelinin ısınması. Ben bu PC ısınıyor diye servise verdim 20 gün sonra elime ulaştı. Mutlu mutlu eve döndüm açtım bilgisayarı bi lol oynayayım dedim bi baktım işlemci 98 derece ekran kartı 70 derece. Daha da fazla ısınmaya başlamıştı. FPS düşüş sorunları yaşadım. Hemde bariz şekilde farkediliyordu. Önceden lol'de ekran kartı 60 işlemci 70 dereceydi ve FPS düşüşü olmuyordu. Bende dying light oynayayım dedim. 766p low'da donuyordu inanabiliyor musunuz? GTX850m dying light'da 766p'de donuyordu. Önceden 1080p'de low'da donmadan oynadığım oyun 766 p'de donuyordu. İşlemci sıcaklığına baktım 98 idi. Ekran kartı 80. Yani servise gitmiş olmasına rağmen hata düzelmedi ve dahada artı. Sıcaklık yüzünden FPS düşüşü oluyordu. Soranlar olacaktır tüm sürücüler günceldi. Windows'un güncelleştirmelerinide yapmıştım soğutucu vardı turbo fan açıktı masada oynuyordum. Yani her şey tamdı ve ısınıyordu. Bende ürünü iade etmek istedim adam dediki firmanın onayı lazımmış dedi. Yine aldı PC'yi şu an servise vereleri 11 gün oldu ve ben hala saf saf bekliyorum. Tatil bitti oyun oynayamadım. Ürünü vatandan almıştım ve keşke almasaydım dedim. Yani arkadaşlar vatandan ürün almayın böyle ortada kalırsınız. 1.5 ay bilgisayar serviste kaldı bende 2.5 hafta kaldı bir şey anlamadan oynamadan yaz tatili bitecek. Bu bilgisayarın ısınma sorunu niye böyle arkadaşlar bi belirtin lütfen bıktım artık uğraşmaktan daha bilgisayar 2 aylık lütfen yapmayın şöyle şeyler. Ya bu konuyu okuyan bir insan ne olur bi cevap verin. Birde bu konuyu ben telefondan yazdım. Düşünün yani vatandan bir daha alışveriş etmeyeceğim. Bıktırdılar insanı. Neyse Türkçe kurallarına uymamış olabilirim telefondan yazdığım için kusura bakmayın. Neyse lütfen bu konu üzerinde bir durulsun konu öyle boşa gitmesin. Herkes fikirlerini yazarsa sevinirim. Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim Casper bilgisayar çok ısınıyordu bunu yaparak çözdüm.
Not: Ben önce MSI Afterburner ile işlemcinin % kaç kullanırken frekans düşürüp darboğaz yaptığına baktım ve ona göre ayarladım. Sende bakarak ona göre ayarlayabilirsin.
Denetim Masası>Donanım ve Ses>Güç Seçenekleri>Plan Ayarlarını Düzenle>Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir>İşlemci Güç Yönetimi>En Yüksek İşlemci Durumu. Buradan önce MSİ Afterburner ile işlemcinin % kaç kullanımdan sonra ısınıp darboğaz yaptığına bak ve ona göre en fazla % kaç kullanılacağına yaz.

Benim Casper bilgisayar çok ısınıyordu bunu yaparak çözdüm.
Not: Ben önce MSI Afterburner ile işlemcinin % kaç kullanırken frekans düşürüp darboğaz yaptığına baktım ve ona göre ayarladım. Sende bakarak ona göre ayarlayabilirsin.
Denetim Masası>Donanım ve Ses>Güç Seçenekleri>Plan Ayarlarını Düzenle>Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir>İşlemci Güç Yönetimi>En Yüksek İşlemci Durumu. Buradan önce MSİ Afterburner ile işlemcinin % kaç kullanımdan sonra ısınıp darboğaz yaptığına bak ve ona göre en fazla % kaç kullanılacağına yaz.

Oyun makinesinin sistemini düşürmek ne derece mantıklı? Orjinal hali kendini yeterince soğutuyor. Arkadaşta ki pc ya güncel değil ya da başka bir sıkıntısı var.

Oyun makinesinin sistemini düşürmek ne derece mantıklı? Orjinal hali kendini yeterince soğutuyor. Arkadaşta ki pc ya güncel değil ya da başka bir sıkıntısı var.
Alakası yok kardeş. Normalde GT 840M ile BF3'te ısındığı için Lowda kasardı artık Medium-High'ta 60 FPS.

Aynı pc bende var. Isınıp da kastığı olmadı. Oyun makinesi olmayan sisteme söylediğin şey işe yarar ama bunda değil.

Aynı pc bende var. Isınıp da kastığı olmadı. Oyun makinesi olmayan sisteme söylediğin şey işe yarar ama bunda değil.
Eğer sorun donanımsal değilse yaz sıcakları geçene kadar bunu yapabilir. Ayrıca zaten işlemciyi %100 kullanmıyor Dying Light.

O olay öyle değil %95e düşürürsen Turbo Boost iptal olur ve mesela 2.5 GHz turbo ile 3.5, hız 2.5 üzerinden %5 düşer. Yani işlemcinin hızını düşürür. Bu da çoğu oyunda anlık takılmalara neden olur.

MSI GE60 2QD kullanıyorum. Laptopa sürekli çift ekran takılı halde ve aynı anda 3-4 program açık olduğu da oluyor. Şu ana kadar en yüksek 82C gibi bir sıcaklık gördüm işlemcide; ekran kartında ise max. 65C civarlarında. Bence sorun yazılımsaldan çok donanımsaldır. Servisin biraz tepesine çök derim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı