MSI GE60 Performans Düşüklüğü

Serpenos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522193036
Bilgisayarımın performansı son 1 aydır bayağı düştü. Termal macun yeniledim değişiklik olmadı. Termal macun eskimiştir diye bugün yenisini aldım "Cooler Master Mastergel" ve uyguladım. Termal macunu yanlış mı sürdüm desem aşağı yukarı 5 6 kere değiştirdim sırf bende hata var diye 1 ay içerisinde. CS:GO'da 180 190 FPS'den düşmüyordum şuan anlık takılmalar bile oluyor. 110'dan 70'e düşüyor örneğin. Laptopu temizledim soğutucusu da var. Ama boşda sıcaklık değerleri şu şekilde:

Adsız.png

Ne yapmam gerekir?

Ekleme: Bilgisayar yeni açıldığında ve 5-10 dakika geçtiğinde sıcaklık 50 derecelerde geziyor, bilgisayarı zorladıktan sonra yarım saat beklesem de ısı yukarıdakiler gibi.

Bilgisayarı yaklaşık 4 sene önce aldım o yüzden garantisi yok. Yeni formatladım. Açma tuşuna bastığım an turbo devreye giriyor. Ayrıca GPU'nun üstünde çok ufak bir açılma keşfettim. İçi gözükmüyor veya belli değil sadece üstündeki tabaka hafif yırtılmış gibi.

Termal macunla alakalı olacağını sanmıyorum. Çünkü artık aynı işlemi uygulamaktan sıkıdlım ve doğru yaptığıma eminim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı