MSI GE60 performans problemi

nerit

Kilopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar,

Şu anda MSI GE 60 GTX 660m olan sürümünü kullanmaktayım fakat performansından pek memnun değilim. Örneklendirmem gerekirse H1Z1 oyununda sistemimin kapasitesinin aksine düşük ayarlarda 30 FPS'yi zor görüyorum. Ayrıca ufak dosya aktarımlarında dahi bellek kullanımım %100'e çıkıyor ve aktarımlarda gecikme yaşıyorum bu problem oyun yükleme ekranlarında da sorun yaratıyor ve yükleme ekranları gereğinden uzun sürüyor. Ayrıca son bir sorum üzerinde bulunan i7 işlemcim sürekli 2.40 GHz hızında çalışıyor. Acaba overclock işlemi ile bir nebze olsun bu problemlere derman olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geç cevap için üzgünüm yazım yanlışları yüzünden bir süre engel yedim. Dedikleriniz yaptım işte ekran görüntüleri. Isı değişimini gösteren ekran görüntüsünde Dirt 3 oyunu üzerinde 10 dakikalık bir test yaptım. Bu süre zarfında arka planda bazı dosya aktarımları yaptım ve bu sırada bellek kullanımım %100'e ulaştığı için saniyelik donmalar yaşadım. Bir süre sonra bellek kullanımı normale döndü ve donmalar geçti. Umarım bir çare bulursunuz teşekkürler.

Dosya Ekleri

• ScreenHunter_32 Oct. 12 18.22.jpg
    ScreenHunter_32 Oct. 12 18.22.jpg
    90 KB · Görüntüleme: 68
  • ScreenHunter_34 Oct. 12 18.33.jpg
    ScreenHunter_34 Oct. 12 18.33.jpg
    97,8 KB · Görüntüleme: 167
  • ScreenHunter_35 Oct. 12 18.46.jpg
    ScreenHunter_35 Oct. 12 18.46.jpg
    96,7 KB · Görüntüleme: 93
Isı problemi var gibi gözüküyor. En son temizlik ve termal macun yenilemesini ne zaman yaptınız ?

Açıkçası aldığımdan beri hiç yapmadım laptop olduğu için de pek yeltenmedim doğrusu.
Garanti devam ediyor ise servise verip temizlik yapmalarını isteyin. Bitti ise ve kendinize güveniyorsanız temizleyebilirsiniz veya bilgisayarcıya götürüp temizletebilirsiniz.

Garanti devam ediyor ise servise verip temizlik yapmalarını isteyin. Bitti ise ve kendinize güveniyorsanız temizleyebilirsiniz veya bilgisayarcıya götürüp temizletebilirsiniz.
Isı problemine onları yaparak çözüm bulabilirim muhtemelen fakat diğer problemlerin ısı ile olduğunu hiç zannetmiyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı