MSI GE62 QC için harici klavye

Whitebeard

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Elektronik ve Haberleşme Mühendisi
Merhaba arkadaşlar,

MSI GE62 QC laptopa sahibim ve oyunlarda vs daha rahat edebilmek için bir Logitech G105 model klavye almayı planlıyorum. Bu klavyeyi aldıktan sonra laptopun tanımaması gibi bir sorun olabilir mi? Şayet öyle olacaksa kullanamayacağım bir ürüne para vermek istemem.

Ayrıca farklı konular açmak yerine diğer iki sorumu da buraya yazayım.

- Laptop için soğutucu almak istiyorum, ZM-NC 12"-17" NOTEBOOK SOĞUTUCU 200MM FAN bu ihtiyacımı giderebilir mi? Veya f/p olarak başka alternatifler sunabilir misiniz?

İlgili link : Zalman ZM-NC3 Laptop Standı

- Mousepadlerde ise fiyat aralığı oldukça fazla. Mesela 46 TL'ye SteelSeries QcK Gaming Mousepad satılırken, 79 TL'ye Logitech G440 Gaming Mouse Pad 943-000051 satılıyor.Bu kadar fiyat farkını hakedecek ne gibi farklar mevcuttur acaba? 80 liraya bir mousepad almak ne kadar mantıklı?

İlgili link : SteelSeries QcK Gaming Mousepad | sanalmarketim
İlgili link : Logitech G440 Gaming Mouse Pad 943-000051 | sanalmarketim

Teşekkürler.

1) Tanımama sorunu olmaz.

2) Kullandığın modelin kasasının altında hava girişi için ızgaralar olduğu için notebook soğutucusu faydalı olacaktır. Önerdiğin modeli kullanmadım ama 200mm fan ile tavsiye edilebilir sanırım. Ben 6-7 yıl kadar Zalman NC1000 ve 2000 modellerini kullandım, genel olarak faydasını gördüm ama fiyatları oldukça yüksek.

3) SteelSeries QcK'yı 2 ay kullandım ve pek memnun kalmadım, daha pahalı ama Razer'ın Goliathus serisi daha iyi bence. Logitech'in mousepadlerini hiç kullanmadığım için bir şey diyemem. Bu mousepadlerin fiyatlarını hakedecek kadar fark yarattıklarını pek düşünmüyorum ama almışken set olsun dersen (benim gibi takıntılıysan) aynı markanın klavyesini faresini ve pad'ini alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı