MSI GE620DX Isınma Sorunu

Gerçekten ben çok üzüldüm bilgisayarım açılmayınca. Anlık atar yaptım kusura bakmayın, bir daha olmaz. Ben bu forumda kalmak istiyorum; tabii izin verirseniz... Herşey için teşekkürler. Ben sizin hakkınızda pek bir şey bilemiyordum. Şimdi Ömer bana sizi anlattı ve çok mahcup oldum. Artık kurallara uyup düzgün bir üye olacağım. Her türlü sorunumu sizin ile paylaşıp başka kullanıcıların da benim sorunumu görüp onlarında faydalanmasını sağlamaya çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevgili Buğra, bizim kapımız kurallara uyan herkese açık. Kurallar da çok basit: yıllardır geçerli olan Türkçe kuralları...

Forumda kalan insanlar benim izin verdiğim insanlar değil. Burada tek yönetici ben değilim. Herkes katılıp düşüncesini belirtiyor. Kardeş kardeş geçinip gidiyoruz. Aramıza hoş geldin diyorum :)

recep abi videoda gösterdiğin gibi tüm adımları eksiksiz uyguladım, tek fark güncelleme bittikten sonra bilgisayar kendisi kapandı. güç kablosunu ve bataryayı çıkartıp 10 dakika bekledim. 10 dakika sonunda tekrardan bilgisayarı çalıştırdım ekrana görüntü gelmedi ama fan sesini duyuyodum ve birden kendiliğinden kapandı bilgisayar. tekrar denedim bu sefer sıkıntısız windows'a giriş yaptı ama bios hala eski sürümde. bi hatamı yaptım yoksa başka bi sıkıntımı var ?

teşekkürler...
İki farklı BIOS sürümü mevcut. Birisi ekran kartı GT635M olan model için, diğer ise GT555M / GT540M olan modeller için:

E16G5IMS.30R.zip - GT635M

E16G5IMS.10R.zip - GT555M / GT540M

İlk olarak buradan HP USB Disk Storage Format Tool aracını indirin:

HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3

Buradan da Windows 98 DOS Dosyalarını:

Windows 98 System Files Download - EXTREME Overclocking İndirmek için sayfadaki "Primary Download Site" bağlantısına tıklayın.

Şimdi USB belleğinizdeki verileri başka bir yere aktarın ve belleği HP USB Disk Storage Format Tool ile FAT32 dosya sisteminde biçimlendirin. Fakat biçimlendirmeden önce "Create a DOS Startup Disk" seçeneğini seçip, klasöre çıkartmış olduğunuz Windows 98 DOS dosyalarını seçin.

Belleği formatladığınızda içine DOS dosyaları da kopyalanacaktır. Şimdi BIOS Güncelleme dosyasını indirip, Extract edip, içerideki dosyaları belleğe atın.

Artık tek yapmanız gereken bilgisayar açılırken F11 tuşuna basıp listeden USB belleği seçmek. Sonrasında karşınıza DOS ekranı gelecek. Burada şu komutu girin:

Kod:
flash

Enter'a basınca güncelleme başlayacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
recep abi videoda gösterdiğin gibi tüm adımları eksiksiz uyguladım, tek fark güncelleme bittikten sonra bilgisayar kendisi kapandı. güç kablosunu ve bataryayı çıkartıp 10 dakika bekledim. 10 dakika sonunda tekrardan bilgisayarı çalıştırdım ekrana görüntü gelmedi ama fan sesini duyuyodum ve birden kendiliğinden kapandı bilgisayar. tekrar denedim bu sefer sıkıntısız windows'a giriş yaptı ama bios hala eski sürümde. bi hatamı yaptım yoksa başka bi sıkıntımı var ?

teşekkürler...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı