MSI GE62VR 7RF vs Monster Tulpar T5 V10.1

MrTyger

Hectopat
Daha fazla  
Üniversiteye gideceğim, yurtta kullanmak için laptop alacağım. Bu iki laptop arasında kaldım;

MSI olanınki Hepsiburada'nın KDV indirimiyle falan en azından 5500 liraya düşebilir diye düşünüyorum. Ama 3 GB ekran kartı VRAM'i problem çıkartır mı gelecekte? Monster'inki 6 GB, aldığım laptopu en az 3 sene kullanmak istiyorum. 128 GB SSD yeter mi? Windows 10+bir iki büyük oyun için mesela Witcher 3 falan? Monster'ın laptopu değer mi üzerine koyulan paraya?Monster ve MSI laptop kalitesi arasında farklar var mıdır?
Bütçem en fazla 6700 lira, daha fazla aşamam.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradaki fiyat farkını Tulpar modeli hak etmiyor. MSI modelinde kullanılan GTX 1060 3 GB yüksek VRAM isteyen oyunlarda seni sıkıntı sokabilir, doku kalitelerini açmakta zorlanırsan VRAM aşımı olacağından. Donanım olarak iki model arasında fark çok az, 6 GB VRAM modeli, 3 GB GTX 1060 modeline göre biraz daha performanslı bir GPU. MSI modelinin RAM avantajı da var. Tulpar modelinin paneli ise G-SYNC destekli bir ekran. İkisi arasından fiyat farkı dolasıyla MSI alırdım ben.

Teşekkürler cevabın için.Ayarları küçültürüm gerekirse Vram i aşmasın diye,128 gb ssd yetermi windows 10 ve 1 büyük oyun için.Birde Gsync olması gereken önemli birşeymi?

128 GB SSD Windows için yeterli, 1 tane oyun da sığar elbette. Oynacağın oyunları SSD'ye at ne kadar sığarsa artık, bu oyunları bitirsen tekrar bu oyunları HDD'ye atıp yeni oynayacağın oyunları ise tekrar SSD'ye kurman yararına olur.

Bence Monster almalısın. Monster'ın G-Sync ekranı var ve 3GB bazı oyunlarda sıkıntı çıkartabilir. Monster'ın ürünleri genelde daha F/P oluyor. Bütçeniz 6700TL ve Monster'ın fiyatına yetiyor. G-Sync ekrandaki yırtılmaları önler ve FPS'yi sabitler. Bence iyi bir şey.

Üniversiteye gideceğim, yurtta kullanmak için laptop alacağım. Bu iki laptop arasında kaldım;

MSI olanınki Hepsiburada'nın KDV indirimiyle falan en azından 5500 liraya düşebilir diye düşünüyorum. Ama 3 GB ekran kartı VRAM'i problem çıkartır mı gelecekte? Monster'inki 6 GB, aldığım laptopu en az 3 sene kullanmak istiyorum. 128 GB SSD yeter mi? Windows 10+bir iki büyük oyun için mesela Witcher 3 falan? Monster'ın laptopu değer mi üzerine koyulan paraya?Monster ve MSI laptop kalitesi arasında farklar var mıdır?
Bütçem en fazla 6700 lira, daha fazla aşamam.
Şimdiden teşekkürler.
Eğerki bütçen 6700₺ civarı ise daha iyi modellere bakabilirsin.

MSI GE72VR 7RF(Apache Pro)-404XTR i7-7700 32GB 1TB+256SSD 17.3 3GB Vga Dos (GTX1060)

Ekranı 120hz ve ssd kapasitesi 256gb diğer modele göre arasında bayağı fark var.

ASUS GL702VM CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-32GB RAM-1TB+128GB SSD-17.3''-GTX1060 6GB-W10

Bunun fiyatı da KDV indirimi denk geldiğinde 6900₺ civarında oluyor. Taşınabilirlik açısından Asus çok daha iyi. Üstelik Asus diğerlerine göre çok daha şık duruyor. Ayrıca vram 6gb, g-sync var ve ekranı 75hz. ( msi ge62vr 7rf'de 60hz)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı