MSI GE70 2OE Aniden Kapanıyor

ghost5369

Hectopat
Merhaba,

Yaklaşık 2 yıldır mavi ekran dahi almadan ani kapanmalar yaşıyorum, 1 ay olmuyor, 2 gün üst üste 3 kere tekrarlayabiliyor. Oyundayken, normal kullanımda, uykudan uyandırdıktan sonra, açılışta ve hatta kapanırken bile oldu. Yani ısınma değil ki macunlarımı da yeniledim, HDD'yi test ettim, bir sıkıntı yok ama yine de SSD alıp Windows'u ona kurdum, bataryamın ömrü tükenmek üzereydi onu da yeniledim, değişmeyen 2 bileşen var: RAM ve adaptör. Batarya takılıyken güç kesilmesi olmayacağından dolayı adaptörde de bir sorun olduğunu düşünmüyorum. RAM'i test ettim ve slotunu değiştirdim (Memtest'te bir sorun çıkmadı ama en çok şüphelendiğim RAM.).

Yazılımsal olarak da Windows 10'daki verifier aracılığıyla uyumsuz sürücüleri kontrol ettim, sorun yaratanları tek tek kaldırdım fakat en son minidumpta genel bir hata olan "ntsokrnl.exe" kısmında tıkandım. Minidumpı biraz daha analiz ettiğimde "nvlddmkm.sys"yi gördüm, NVIDIA olarak gözüküyor fakat her sürücüm gibi o da güncel, minidumpı gönderiyorum. Umarım sorunu bulan biri çıkar.

Teşekkürler.

Minidump: 121720-5703-01.rar

Yeni konular

Geri
Yukarı