MSI GE70 Apache Pro nasıldır?

MSI GE70 2PE-406TR Apache Pro Core i7-4710HQ 16GB 128GB SSD + 1TB GTX860M 2GB 17.3" Full HD Win 8.1 (Hediyeli) | sanalmarketim

Birkaç gün içinde linkteki laptop'ı almayı düşünüyorum.
Fiyat: 3.856,80 TL

Sizce bu fiyata bu canavarı almalımıyım? Yoksa bu fiyata başka bir laptop'a mı yönelmeliyim?
Ürün hakkında yorumlarınız nelerdir? Kullanan var mı?
Dipnot: Dış görünüme önem verdiğim için Monster almayı düşünmüyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
ben de bu laptopu almayı düşünüyordum ama internette çok ısınma sorunu var yazmışlar sonra bilgisayardan anlayan bi arkadaşıma sordum bana Victor G801 önerdi o Victor'un sitesinden özelleştirebiliyorsunuz. Donanım olarak MSI'dan daha iyi ve daha ucuz bi Victor'a bakmanızı tercih ederim. GX70 alın diyeceğim kasası çok güzel ama darboğaz sorunu var. Eğer bütçen 4.200 TL civarı ise Monster'ın Tulpar serisini öneririm. GTX870M var ve kasası MSI GT70 kasasıyla aynı bi bakmanızı tavsiye ederim. O sorduğum kişide MSI varmış çok ısınıyor dedi büyük ihtimalle GE serisi var.

ben de bu laptopu almayı düşünüyordum ama internette çok ısınma sorunu var yazmışlar sonra bilgisayardan anlayan bi arkadaşıma sordum bana Victor G801 önerdi o Victor'un sitesinden özelleştirebiliyorsunuz. Donanım olarak MSI'dan daha iyi ve daha ucuz bi Victor'a bakmanızı tercih ederim. GX70 alın diyeceğim kasası çok güzel ama darboğaz sorunu var. Eğer bütçen 4.200 TL civarı ise Monster'ın Tulpar serisini öneririm. GTX870M var ve kasası MSI GT70 kasasıyla aynı bi bakmanızı tavsiye ederim. O sorduğum kişide MSI varmış çok ısınıyor dedi büyük ihtimalle GE serisi var.

Bu dediğinize çok şaşırdım. İlk defa Msi'nin ısınma sorunu olduğunu söyleyen biri çıktı. Dediğiniz markaya bir göz gezdireceğim. Sonuçta sadece almakla olmuyor. Kullananlara sormak araştırmak gerek. Ayrıca garanti noktaları var mı victor'un?

Victor almanızı tavsiye etmem MSI dururken. MSI, Monster'den de daha kalitelidir.
Gerçekten haklısınız. Şuan Victor hakkında araştırma yapıyorum. Kasa kalitesi, ürün incelemesi, ısınma problemleri vb. hiçbir bilgi yok. Kullanıcısı az ve yeni bir firma. Msi markası artık kendini kanıtlamış, işini iyi yapan ve kullanıcısı bi hayli çok olan bir marka. Kaldı ki o kadar parayı tanınmamış bir markaya verip daha sonra paramla rezil olmak istemem.
Terchimi Msi tarafından kullanacağım.

Gerçekten haklısınız. Şuan Victor hakkında araştırma yapıyorum. Kasa kalitesi, ürün incelemesi, ısınma problemleri vb. hiçbir bilgi yok. Kullanıcısı az ve yeni bir firma. Msi markası artık kendini kanıtlamış, işini iyi yapan ve kullanıcısı bi hayli çok olan bir marka. Kaldı ki o kadar parayı tanınmamış bir markaya verip daha sonra paramla rezil olmak istemem.
Terchimi Msi tarafından kullanacağım.
Google'a msi Ge70 ısınma sorunu yaz neler çıkıyor bi bak yoksa ben direk MSI GE70 Apache Pro alacağım.

İyi de Monster da ısınır MSI da ısınır Victor da ısınır. Monster için ısınıyor diyenlerle de dolu ortalık. Belli bir dereceye kadar normal ısınma. Ele gelen yerde olmadıktan sonra sorun yok.

Apache ve Ghost modellerinde ısınma sorunları olduğu biliniyor. Fakat bu sorunlar ürünü kullanılmaz hale getirecek düzeyde değiller. Zaten hal böyle olsaydı ürünler toplatılırdı. Sorun gpu ve cpunun aynı ısı borusunu kullanmasından kaynaklanıyormuş. MSI' ın daha kalın modellerinde bu sorun yok. İncelik için göze alınabilir bir fedakarlık.

Google'a msi Ge70 ısınma sorunu yaz neler çıkıyor bi bak yoksa ben direk MSI GE70 Apache Pro alacağım.
Yazdım ve çıkanlara tek tek baktım. Genellikle çoğu kişide sonuç ürün arızası olarak çıkmış. Eğer ürün arızalı değilse ısınma sorunu olmayacağının kanaatindeyim. Ek olarak turbo soğutucu var. Onu açtığınız zaman ısınma belli bir miktarda düşecektir. Tabiki bu bir desktop değil. Mobil bir makinede saatlarce oyun oynanırsa en iyi laptop olsa dahi ısınacaktır o da normal bir durum diye düşünüyorum.

İyi de Monster da ısınır MSI da ısınır Victor da ısınır. Monster için ısınıyor diyenlerle de dolu ortalık. Belli bir dereceye kadar normal ısınma. Ele gelen yerde olmadıktan sonra sorun yok.

Aynen öyle. Zaten Msi ürünü tasarlarken oyuncuya göre tasarladığı için, wasd kısımlarında kesinlikle bir ısınma yaşanmayacaktır. Tabi ki ısınma olucak ama el olmayan yerlerde. Bu durumda tamamen doğal.

Apache ve Ghost modellerinde ısınma sorunları olduğu biliniyor. Fakat bu sorunlar ürünü kullanılmaz hale getirecek düzeyde değiller. Zaten hal böyle olsaydı ürünler toplatılırdı. Sorun gpu ve cpunun aynı ısı borusunu kullanmasından kaynaklanıyormuş. MSI' ın daha kalın modellerinde bu sorun yok. İncelik için göze alınabilir bir fedakarlık.

+1 katılıyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı