MSI GE70 NVIDIA Control Panel ayarları

vexisca

Hectopat
Merhaba arkadaşlar hiç uzatmadan sorularıma geçeyim. Şimdi ben MSI GE70 kullanıcısıyım

- - - Güncellendi - - -

Merhaba arkadaşlar hiç uzatmadan sorularıma geçeyim. Şimdi ben MSI GE70 kullanıcısıyım
Arkadaşlar yanlışlıkla enter'a basmışım konuyu açarken. Neyse buradan devam edeyim. Laptop kullanıcısıyım fakat bataryasını çıkardım sürekli fişte duruyor aynı masaüstü gibi kullanıyorum ben bunu. Şimdi sorum şu, bu NVIDIA Control Panel'den ekran kartı olarak her zaman NVIDIA kartını kullan desem bir sorun olur mu? Yani sorundan kastım boşuna enerji falan harcar yapma etme işte ne bileyim zarar görür falan derseniz auto'da bırakıcam. Bir sorum daha var şimdi bu güç planı ayarlarından bende her zaman "dengeli" ayarında duruyor sadece işte oyuna falan gireceğim zaman "yüksek performans"'a alıyorum. Aynı şekilde sadece oyuna girerken NVIDA kartını kullandırtıyorum. Bunları yapmasam da her zaman NVIDIA kartımı kullansam ve sürekli yüksek performans'ta kalsa bilgisayar bir sorun çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı bilgisayar var, sürekli; fişe takılı, bataryası takılı, yüksek performans modunda ve hiçbir sorunu yok. :)

Otomatikte benimki, oyunlara girince zaten kendi kendine alıyor hariciye, eğer almazsa belli oluyor zaten oyun kasıyor :D O zaman da çıkıp ayarını değiştiriyorum, tekrar giriyorum filan :D

O zaman grafik kartı ayarı auto'da kalsın. Sadece güç seçeneklerinden yüksek performansı seçiyorum. Fazla enerji çekmenin dışında bir problem olacağını sanmıyorum ya, ısınma falan da olmaz sanırım çünkü entegreyi kullanıcak oyuna girmediğim sürece. Tamam Buğra sen de öyle kullanıyormuşsun zaten. Sağolun. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı