MSİ GE72 2QC Apache Oyunlarda ısınma sorunu

berkeyelkenci

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, size bir sorum olacak şimdi MSİ GE72 2QC Apache modelli oyun bilgisayarı ilk aldığım zamandan daha çok ısınıyor. Metro 2033 redux oyununda 15-20 dk sonra ekran kartı ısısın 88-90 derece arası olurken işlemci ısıları ise 80-88 derece arası oluyor bana pek normal gelmedi.

Ayrıntılar:
1-Ölçümler AIDA64, MSI Afterburner, MSİ dragon gaming center programları ile yapıldı.
2-Oyun oynarken dikey eşitleme açık ve nvidia geforge optimize edildi.
3-Bilgisayarı alalı 1 yıl oluyor.
4-Tüm driverler güncel.
5- Virüs taramaları düzenli yapıldı ve sistem temizlemeleri ayda bir yapılırken disk birleştirmeleri 2 ayda bir yapıldı.

Windows'ta İşlemci ısısı en fazla 53 derece (AİDA64)
Yük altında işlemci ısısı en fazla 88 derece
Yük altında Ekran kartı ısısı en fazla 91 derece
Windows'ta Ekran kartı ısısı en fazla 46 derece (AİDA64)

İşlemci: İntel i7 5700HQ
Ekran kartı: Nvidia GTX 960m

Yakın zamanda termal macun yenilenecek o tamamda ekran kartının bu kadar ısınması normal mı?
MSİ Dragon Gaming Center ile de ölçtüm ve aynı değerler aldım.
Yardım ederseniz sevinirim.

Bende MSI kullanıcısı olarak yakın değerleri alıyordum. Ürünümün garantisi bitmeye yakın teknik servise danışmak istedim. Aşırı ısınma şikayeti ile ürünümü verdim gerekli temizlikleri ve termal macun yenilemesini yaptılar BIOS'u güncellediler bilgisayar biraz daha rahatladı. Oyun esnasında kapanmadığı sürece o değerleri görmen mümkün dizüstü olduğu için. Hava akışı iyi olan bir yerde kullanmalısın bilgisayarını ek olarak güzel bir soğutucu bilgisayarının nefes almasına yardımcı olacaktır.

Bende MSI kullanıcısı olarak yakın değerleri alıyordum. Ürünümün garantisi bitmeye yakın teknik servise danışmak istedim. Aşırı ısınma şikayeti ile ürünümü verdim gerekli temizlikleri ve termal macun yenilemesini yaptılar BIOS'u güncellediler bilgisayar biraz daha rahatladı. Oyun esnasında kapanmadığı sürece o değerleri görmen mümkün dizüstü olduğu için. Hava akışı iyi olan bir yerde kullanmalısın bilgisayarını ek olarak güzel bir soğutucu bilgisayarının nefes almasına yardımcı olacaktır.
Teşekkürler şimdiki sıcaklık değerleri nasıl? Ben de servise göndereyim o zaman. Tekrar teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı