MSI GE72 6QF Performans Sorunu

Batuhan KARAKOÇ

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Bir problemimi belirtmek istiyorum. Yaklaşık 1 yıl önce dizüstüne ihtiyacım olduğundan MSI GE72 6QF Apache Pro laptop satın aldım. İlk kullanımımda pek sorun yaşamadım ama zamanla bazı şeyler ortaya çıktı. 1 ay kadar önce 2-3 uygulama çalışınca (Genelde oyun + tarayıcı) bilgisayar kasıyor bu sırada cızt cızt ses çıkıyor, 2 saniye boyunca sanki FPS 5'e düşüyor, ses takılıyor sonra düzeliyor. Basit oyunları bile tek başına açar oldum. Genel anlamda bu sorundan önce FPS düşüşüm vardı. CS olsun LOL olsun çok performans gerektirmeyen oyunlar 70-80 dolaylarında. Çok daha düşük sistemlerde bile 100'den fazla. Araştırıp elimden geleni yaptım ama eskiden çok sorun yaşamadan oynadığım oyunlar bile çok düştü. Mesela Witcher 3 çözünürlüğü düşürsem de 40-50 civarında başlıyor ve bi süre sonra 20 küsürlere düşüyor FPS ve öyle kalıyor.

Bazı oyunlarda Cities Skylines gibi FPS 30'da bile sabit kalmıyor. Oyunların hepsi orijinal Steam'den oynuyorum. Yine 1 ay kadar önce Wireless bozuldu hiçbir Wi-Fi görünmüyor Ethernet dışında internete bağlanmıyor. Sürücüler güncel. Yapmadığım şeyler var tabi lisansı bittiğinden beri antivirüs kullanmıyorum Windows Defenderla geçiniyorum. Bilgisayarı aldığımdan beri BIOS güncellemedim. Virüsle ya da BIOS ile alakalı olabilecek bir şey ise format atmayı deneyeceğim. Olmazsa MSI teknik servisine yollayacağım. Lütfen yardım edin aldığım yerde mi sorun var? Bozuk ya da sıkıntılı laptop mı gönderildi acaba.? Çünkü basit performans gerektirmeyen oyunlar dışında hiçbir oyunda sabit 60 FPS oynayamadım. (

Son düzenleme:
Merhaba Dostum aynı sorun bendede vardı kaç kere servise göndermeme rağmen test edildi bi sorun yok dendi.Eğer ısı değerlerin boşta 70 civarı herhangi bir oyunda 95 cıvarı ise (Msi Gaming Dragon Centre ile bakabilirsin) ısı sorunundan.Ben kendi elimle dayanamayıp kontrol ettim en sonunda neyi var bunun diye malesef ısı borularında sıcaklık iletimi olmuyordu.Isı borularının işlemci tarafı cok sıcak iken fan tarafı sogukdu.Servise yollarsanız eger buna dikkatlice bakmalarını söyle.Ben kendim Çinden yeni bir tane o ısı borularının oldugu sistemden alıp düzelltim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı