MSI GE72 laptop klavye tuş sorunu

Aslanbey61

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bana tuhaf gelen bir sorunla karşı karşıyayım. MSI GE72 laptop kullanıyorum. Bir sabah açtığımda şöyle bir sorunla karşılaştım. "İ,P ve yukarı ok tuşu " çalışmıyor. Bazen kendi kendine 10 saniyeliğine düzelip tekrar bozuluyor. 3 tane bana ilginç gelen durum var ve bunları size sormak istiyorum.

1- Bu 3 tuşta ya beraber çalışıyor yada beraber çalışmıyor. Yani İ basmıyorsa P'de basmıyor ya da tam tersi.
2- Diyelim ki tuşlar şuan basıyor. Basmaya devam ettiğim sürece basıyor. Fakat tuşu bıraktıktan 15-20 saniye sonra tekrar bozuluyor ve basmıyor.
3-Mesela " i " tuşuna bastığım zaman çalışmıyorsa, Shift + i bastığım zaman büyük " İ " yazıyor. Yada örneğin a tuşuyla birlikte bastığım zaman " ai " basıyor. Yada nokta tuşundan sonra basınca " i. " önce basınca" .i " yazıyor.

Herhangi bir virüs yok. Program vs. yüklemedim. Laptop düşmedi. Klavye üstüne bir şey dökülmedi.
Yeni klavye al diyen arkadaşlar olacaktır. Onu bende akıl edebiliyorum lütfen başka tavsiyesi olanlar yazsın.Çünkü tuşlarda bir problem olsaydı örneğin fn yada shift tuşuyla birlikte basıldığında yazmazdı diye düşünüyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba,

bn de MSI GL72 6QF kullanıyorum. L, 9 ve "aşağı ok" tuşlarında tutukluluk yaşıyorum. Dediğiniz gibi takılınca üçü birden takılıyor. Son zamanlarda kurduğum programları bile kaldırdım bir etkisi vardır belki diye ama Değişen bir şey olmadı.
Örneğin buraya kadarki yazımda bir sıkıntı yaşamadım ama burdan itibaren 3lü tuşlar tutukluluk yapmaya başladı. bir de ilgimi çeken küçük bir detay var. ilgili tuşların basmadığı anlarda çalışan başka bir tuştan sonra hızlı bir şekilde bu tuşlardan birine basarsam harfi yazdırıyor. örneğin KL için hızlı bir geçiş yaparsam yazıyor sonrasında tekrar L yazdırmak istesem sorun yaşıyorum.

Servise gitmeyi gerektirecek donanımsal bir durum olduğunu da sanmıyorum açıkçası. 2 3 gündür böyle bir sorun yaşıyorum. Win10 kullanıyorum. son günlerde yüklenen güncellemeler mi sebep olmuştur acaba diye de düşünmüyor değilim.

Herhangi bir çözüm ya da yorum bulursanız burdan da paylaşırsanız çok memnun olurum.

merhaba,

bn de MSI GL72 6QF kullanıyorum. L, 9 ve "aşağı ok" tuşlarında tutukluluk yaşıyorum. Dediğiniz gibi takılınca üçü birden takılıyor. Son zamanlarda kurduğum programları bile kaldırdım bir etkisi vardır belki diye ama Değişen bir şey olmadı.
Örneğin buraya kadarki yazımda bir sıkıntı yaşamadım ama burdan itibaren 3lü tuşlar tutukluluk yapmaya başladı. bir de ilgimi çeken küçük bir detay var. ilgili tuşların basmadığı anlarda çalışan başka bir tuştan sonra hızlı bir şekilde bu tuşlardan birine basarsam harfi yazdırıyor. örneğin KL için hızlı bir geçiş yaparsam yazıyor sonrasında tekrar L yazdırmak istesem sorun yaşıyorum.

Servise gitmeyi gerektirecek donanımsal bir durum olduğunu da sanmıyorum açıkçası. 2 3 gündür böyle bir sorun yaşıyorum. Win10 kullanıyorum. son günlerde yüklenen güncellemeler mi sebep olmuştur acaba diye de düşünmüyor değilim.

Herhangi bir çözüm ya da yorum bulursanız burdan da paylaşırsanız çok memnun olurum.

Aynı durumdayız fakat çözüm bulamadım. İnternette taradım böyle bir durum yok. Farklı farklı yerlere konu açtım çözüm üretebilen olmadı.

GL72 6QF var bende de L,9,↓,-,F10 tuşları tamamen anlatıldığı şekilde sıkıntı yaratıyordu. Temmuz ayında garantiye verdim ve klavye değiştirilmişti. Aynı sorun 2 hafta önce tekrar meydana geldi. Zannedersem bu seride kronik bir hata var ne kadar değiştirilse değiştirilsin tekrarlayacaktır diye düşünüyorum. Tekrar garantiye vereceğim ve sorunun tekrarladığını belirteceğim.

merhaba,

Bende de MSI GE72 6QF Apache Pro var. Garanti bittikten 1 gün sonra p,i numpad 8 ve yukarı ok tuşları aynı sorunu yaptı. Laptop ısındığında bazen düzgün çalışıyor. Yada shift ile basıldığında (her zaman değil). Sorunun sebebini bulabilen ya da tavsiyesi olan var mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı