MSI GE72 Oyunlarda Şarj Problemi

MSI GE72 6QF Apache Pro performans olarak sizce nasıl ?

• Kötü

Oy: 2 40,0%
  • İyi

Oy: 2 40,0%
  • Süper

Oy: 1 20,0%

• Oy verenlerin toplamı
    5

umuts

Kilopat
Yer
istanbul
Arkadaşlar Selam,
MSI GE72 6QF Apache Pro alalı henüz 1 hafta oldu, cihaz prize takılı olduğu halde oyun oynarken pil seviyesi düşüyor, 1 saatte %25 gibi, seviye %20 lere düştüğü halde şarj olmuyor. Oyunu kapatınca pil tekrar şarj olmaya başlıyor. BIOS ve EC Version vs. güncel sürüm MSI battery calibration programını da çalıştırdım durum aynı.
Acaba sorun laptop ayarlarında mı ? MSI bu konuda özel bir program kullanıyor mu ?
Değilse sıkıntı AC adaptöründemi olabilir bana servis yolumu gözüküyor ? :)

• Intel Core i7-6700HQ
  • GeForce GTX 970M
  • Windows 10 Home 64 bit
  • BIOS Version: E1794IMS.109
  • EC Version : 1794EMS1.1051109201511:49:05

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuz çözüldü mü acaba?

Ben daha önce 970m'li modellerde bu tarz sorunların olduğunu duymuştum . Böyle kronik bir sorun var mı acaba?​

Konuya bir açıklık getirecek yok mu? Bütün 970m'li modellerde aynı sorun söz konusu mu ?

MSI firmasıyla konuyu paylaştım. Sorunun çözümü çok basit (deneyerek buldum.)

Gelen cevap;
Hybrid Power feature enables the CPU and GPU to stay overclocking for a longer time under heavy loading by coordinating the battery and the AC power adapter for the power consumption.

Hybrid Power is auto switch and enabled in following situations:
First of all, AC adapter must be plugged. and meet one of following requirements:

1.Batter power is higher than 30%=>Hybrid Power feature=> ON

2.When battery power decreases to less than 30% and down to 29% or lower => Hybrid Power feature=> OFF
When battery power less than 30%, if you don’t unplug AC power cord, than Battery power must be charged to higher than 80%, Hybrid Power => ON again.

3.When battery power decreases to less than 30% and down to 29% or lower => Hybrid Power=> OFF
If Batter life is back to 30%~80%, and you unplug and plug AC power again, Hybrid Power would be enabled right away. Because detection is reset and back to first situation.

Çözüm;
Green.jpg Comfort.jpg Sport.jpg

Bu 3 mod fn+f7 veya MSI dragon gaming center programında device setting bölümünden değiştirilebiliyor.
Cihaz standart olarak sport olarak geliyor, modu green yaparsanız sorun ortadan kalkıyor.

Önemli not;
Gereksiz yere 1 gün ban yemeseydim daha erken cevap yazacaktım.
Veren:
Moderasyon Ekibi,
Uyarının Ayrıntıları:
Türkçe Kurallarına Uymayan Mesaj

Son düzenleme:
Arkadaşlar Selam,
MSI GE72 6QF Apache Pro alalı henüz 1 hafta oldu, cihaz prize takılı olduğu halde oyun oynarken pil seviyesi düşüyor, 1 saatte %25 gibi, seviye %20 lere düştüğü halde şarj olmuyor. Oyunu kapatınca pil tekrar şarj olmaya başlıyor. BIOS ve EC Version vs. güncel sürüm MSI battery calibration programını da çalıştırdım durum aynı.
Acaba sorun laptop ayarlarında mı ? MSI bu konuda özel bir program kullanıyor mu ?
Değilse sıkıntı AC adaptöründemi olabilir bana servis yolumu gözüküyor ? :)

• Intel Core i7-6700HQ
  • GeForce GTX 970M
  • Windows 10 Home 64 bit
  • BIOS Version: E1794IMS.109
  • EC Version : 1794EMS1.1051109201511:49:05

Teşekkürler.

Dostum bende de %91 de şarj edilemiyor diyor msi ge62 modeli var %100 olmuyor prize taktığım da seçenekler de sport,comfort,eco var green dediğin bendeki eco oluyor sanırım zaten ben bilgisayarı boştayken eco da kullanıyorum çözümünden fazla birşey anlamadım

Senin sorunun farklı fakat ben bunun sorun olduğunu düşünmüyorum. bende de %97 de şarj kesip sabit tutuyor, pilin sağlığıyla alakalı olabilir, bi sıkıntı teşkil etmiyor. istersen msi battery calibration programını bir dene.

Senin sorunun farklı fakat ben bunun sorun olduğunu düşünmüyorum. bende de %97 de şarj kesip sabit tutuyor, pilin sağlığıyla alakalı olabilir, bi sıkıntı teşkil etmiyor. istersen msi battery calibration programını bir dene.

Araştırdım biraz bataryanın ömrümü öldürmemesi ile ilgili bir olaymış iyi bir şey yani şarj edip bataryanın ömrünü kısaltmayıp uzun tutuyor

Aynen öyle kardeşim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı