MSI GE73 7RD Soğutucu kullanılmalı mı?

d4edric

Hectopat
Daha fazla  
Kolay gelsin arkadaşlar. Öncelikle MSI GE73 7RD laptopta bazı oyunları high bazılarını ise ultra ayarlarda oynamaya çalışıyorum. Örneğin NFS Payback'de ultra ayarlarda arazi yarışlarının aşırı tozlandığı yerlerde ısınma, tünel giriş çıkışlarındaki ani değişimlerde ise oyunda FPS düşmesi var. Bi markanın ortada büyük çaplı fan ve köşelerinde ise küçük fanlar olan toplamda 5 fana sahip bir soğutucusunu aldım. Ama korkum şudur ki bilgisayara bir zararı olur mu? Bu konuda deneyimli arkadaşlar bana yol gösterebilir mi?

Oyuncu laptopları 90-100 derecelik sıcaklıklarda çalışmak için tasarlanmışlardır. Sıcaklık tehlikeli düzeylere ulaştığında zaman sistem kendini otomatik olarak kapatır. Yani aşırı sıcaklıklar sisteme fiziksel olarak zarar veremez. Soğutucu kullanmak da laptopa zarar vermez, aksine soğutmaya yardımcı olur.

Kolay gelsin arkadaşlar. Öncelikle MSI GE73 7RD laptopta bazı oyunları high bazılarını ise ultra ayarlarda oynamaya çalışıyorum. Örneğin NFS Payback'de ultra ayarlarda arazi yarışlarının aşırı tozlandığı yerlerde ısınma, tünel giriş çıkışlarındaki ani değişimlerde ise oyunda FPS düşmesi var. Bi markanın ortada büyük çaplı fan ve köşelerinde ise küçük fanlar olan toplamda 5 fana sahip bir soğutucusunu aldım. Ama korkum şudur ki bilgisayara bir zararı olur mu? Bu konuda deneyimli arkadaşlar bana yol gösterebilir mi?
MSI Afterburner ile sıcaklıkları gözlemleyin. Eğer sürekli olarak 95 derecelere çıkıyorsa hatta geçiyorsa sıkıntı var demektir. Ama zaten siz soğutucu almışsın. Kullanmanızın bir zararı olacağını düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı