MSI GE73 Raider Nasıldır?

Ben ikisinide denemiş biri olarak kesinlikle Asus alırdım , ips ekran gözardı edilmeyecek kadar kaliteli bi panel daha düne kadar tn panel kullanırdım ama kesinlikle ips panel diyorum bundan sonra.

Ayrıca burdaki fiyatı hem daha ucuz hemde çanta hediyeli.
Asus ROG Strix Scar GL703GS-71250 Core i7-8750H 16GB 1TB+256GB PCIe SSD 8GB GTX1070 17.3" 3ms FullHD 144Hz FreeDoS Gaming Notebook Fiyat

Sendeki modelde 128gb ssd var asusta 256gb , msi tn panel asus ips panel.
Asusta toz tutmayan patentli teknoloji var yani cihazın içine toz girmiyor bu sayede uzun yıllar daha temiz kalıyor.

Aynı bilgisayarı 3 aydır kullanıyorum. Şu an Sniper 3, AC Odyssey, Shadow of Tom Raider, PES 2019, Watch Dogs 2 aynı anda yüklü hepsi ultra high ayarlarda akıyor resmen.. AC origins,Far Cry 5, FS 2019 gibi birçok kaliteli grafikli oyunlarıda bitirdim. Gerçekten kasma,donma,takılma yok. PC canavar adeta. Ama hepsinde de ısınıyor çünkü sistem zorlanıyor ısınmayan pc YOK YOK YOK. buna rağmen performans düşüşü yok. Soğutması çok iyi yapılmış. Oyun anında açınca buz gibi yapmasını bekleme ama 5 -7 derece düşürüyor hafif nefes aldırıyor. Oyundan sonra birkaç dakika aç bilgisayarı hemen 40-42 derecelere çekiyor serin ve sağlam miss. Gözün kapalı alabilirsin. Kasa kalitesi,menteşe sağlamlığıda ekstra mükemmel.
Adsız.jpg

Son düzenleme:
Aynı bilgisayarı 3 aydır kullanıyorum. Şu an Sniper 3, AC Odyssey, Shadow of Tom Raider, PES 2019, Watch Dogs 2 aynı anda yüklü hepsi ultra high ayarlarda akıyor resmen.. AC origins,Far Cry 5, FS 2019 gibi birçok kaliteli grafikli oyunlarıda bitirdim. Gerçekten kasma,donma,takılma yok. PC canavar adeta. Ama hepsinde de ısınıyor çünkü sistem zorlanıyor ısınmayan pc YOK YOK YOK. buna rağmen performans düşüşü yok. Gözün kapalı alabilirsin. Kasa kalitesi,menteşe sağlamlığıda ekstra mükemmel.
Eki Görüntüle 355986

Aslında bf5 veya bf1 yüklü olsa oyunda iken gpu+cpu sıcaklıklarını atsanız daha çok sevinirdim.

Aslında bf5 veya bf1 yüklü olsa oyunda iken gpu+cpu sıcaklıklarını atsanız daha çok sevinirdim.
Buradan istersen söylim ilk başlarda hep sıcaklık olaylarını takip ederdim. GTA 5 te en yüksek ayarlarda 85-88 dolayları. Hitman 2 yine en yüksekte 88-90 görüyordu. Şuan da da tahminim 85 88 civarları hep. AC ve Tom Raider da 90 ları görüyor olabilir Biraz daha ısındıgnı farkediyrm çünkü haritalar yogun.
Ayrıca bu testler technopat youtube incelemesinde vardı ben oradan çok bakmıştım. Herşey orada denildiği gibi. Farklı birşey olmuyor.
Ben ikisinide denemiş biri olarak kesinlikle Asus alırdım , ips ekran gözardı edilmeyecek kadar kaliteli bi panel daha düne kadar tn panel kullanırdım ama kesinlikle ips panel diyorum bundan sonra.

Ayrıca burdaki fiyatı hem daha ucuz hemde çanta hediyeli.
Asus ROG Strix Scar GL703GS-71250 Core i7-8750H 16GB 1TB+256GB PCIe SSD 8GB GTX1070 17.3" 3ms FullHD 144Hz FreeDoS Gaming Notebook Fiyat

Sendeki modelde 128gb ssd var asusta 256gb , msi tn panel asus ips panel.
Asusta toz tutmayan patentli teknoloji var yani cihazın içine toz girmiyor bu sayede uzun yıllar daha temiz kalıyor.
IPS ekran gerçekten güzel ve 144 hz tazeleme hızı. Ama hava üfleme ızgarası 2 tane sadece ? Acaba sogutmada etkisi nedir ? MSI da 4 tane ızgara var

Son düzenleme:
Buradan istersen söylim ilk başlarda hep sıcaklık olaylarını takip ederdim. GTA 5 te en yüksek ayarlarda 85-88 dolayları. Hitman 2 yine en yüksekte 88-90 görüyordu. Şuan da da tahminim 85 88 civarları hep. AC ve Tom Raider da 90 ları görüyor olabilir Biraz daha ısındıgnı farkediyrm çünkü haritalar yogun.

Ayrıca bu testler technopat youtube incelemesinde vardı ben oradan çok bakmıştım. Herşey orada denildiği gibi. Farklı birşey olmuyor.

IPS ekran gerçekten güzel ve 144 hz tazeleme hızı. Ama hava üfleme ızgarası 2 tane sadece ? Acaba sogutmada etkisi nedir ? MSI da 4 tane ızgara var

Sıcaklık değerlerine bakmak daha iyi sonuçta ikiside aynı derecede çalışıyorsa 2 tane olması daha güzel değil mi?

Hata yapmışsın kardeşim imkanın varsa direk iptal ettir ve Asus olan modeli al 144 hz ve 3ms ips bir paneli var görüntü konusunda çok daha iyi olacaktır

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı