MSI GE73VR 7RF işlemci sıcaklığı ne kadar olmalı?

Öncelikle iyi günler. Kafama takılan birkaç sorum var. Başlıkta adını belirttiğim bilgisayarı yeni aldım ve iki ay kullanamadan servise gönderdim. Şikayetim fan seslerinin yüksek çıkması ve işlemcinin çok çalışmasıydı. Servisten geldi parça yenilendi. Sistem tekrar yüklendi ve güncelleştirildi ama hala korku var içimde. Bu bilgisayarın günlük işlerde kullanımında işlemci kullanımı ve sıcaklığı ortalama hangi değerlerde olmalı? Örneğin Opera'dan YouTube kullanarak video izliyorum. İşlemci sıcaklığım 50 - 65 arasında seyrediyor. Normal bir değer midir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim laptop oyun bilgisayarı olmamasına rağmen işlemci sıcaklığı 90'ı geçiyor da ilerliyor :). Rakamlar gayet normal bence.

95 dereceleri üstüne çıkmazsa iyi olur. Islemcin ne kadar serin çalışırsa Turbo hızına o kadar çabuk çıkar. Sıcaklık işlemci hızını ve performansını doğrudan etkilemiyorsa dert edilecek bir durum yok.
Benim işlemci sabit 84 derecede 3.39 ghz (%100) hızda 5454 rpm fan hızı son günlerde böyle oldu anlamadım. Düzeltemedim de laptop modeli ge73vr-7rf-035xtr

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı