MSI GE75 RAIDER 8SF'ye Neler kurulmalı ?

Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi geceler, belirttiğim modelde bir msi aldım fakat bu ilk msi'im. Dragon center'da önerebileceğiniz ayarlar var mı ? Msi batarya ömrünü uzatmak için usb bellek ile bir şeyler yapılması gerekiyormuş bu konu hakkında bilgi verebilecek arakdaşlar var mıdır acaba ? Ayrıca tavsiye edebileceğiniz programlar varsa msi ile ilgili önerilere açığım, internette aradım fakat hiçbir şey bulamadım bu bilgisayardan en üst düzeyde performans alabilmek için napabilirim ? Ve son olarak bilgisayarı alalı iki gün oldu windows kurulu aldım sürücülerin güncelliğini veya eksik olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim, bir de ara ara ufak kasmalar yapıyor (yeni sekme açarken, youtube'da video ekranını büyültüp-küçültürken) sebebi ne olabilir ?

hayırlı olsun yeni bilgisayarın sürücü güncellemelerini aygıt yöneticiden kontrol edip güncelleyebilirsin yada bileşenlerin sürücülerini tek tek bulup indirebilirsin en son seçeneğin ise driver booster veya benzeri programlardan herhangi birini kurup otomatik güncelleştirme yaptırabilirsin.msı sahibi olmadım daha önce o nedenle dragon center ayarlarıyla ilgili pek bilgim yok.

@Mehmet Akif Kök aynı model laptopa sahibiz hemen hemen. (MSI GE75 Raider 8SE-230XTR)
Maalesef youtube takılma problemini ben de yaşıyorum. Bir sürü ayar denedim olmadı.
Öncelikle firmware ve bios güncellemesi varsa yapınız ama güncel geliyor.
Ondan sonra MSI sitesinden tüm driverleri indirip kurunuz.
Ardından MSI uygulamasıyla tüm driverleri check ediniz. Keza web sitesinde eski sürümler olabiliyor.
Bu işlem de bittikten sonra intel driver update utility installer programıyla bilgisayarınızın driverlerini güncelleyiniz.
3.Parti uygulamalar da sizin kullanımıza bağlı olarak istediğinizi yükleyebilirsiniz zaten.

@Mehmet Akif Kök aynı model laptopa sahibiz hemen hemen. (MSI GE75 Raider 8SE-230XTR)
Maalesef youtube takılma problemini ben de yaşıyorum. Bir sürü ayar denedim olmadı.
Öncelikle firmware ve bios güncellemesi varsa yapınız ama güncel geliyor.
Ondan sonra MSI sitesinden tüm driverleri indirip kurunuz.
Ardından MSI uygulamasıyla tüm driverleri check ediniz. Keza web sitesinde eski sürümler olabiliyor.
Bu işlem de bittikten sonra intel driver update utility installer programıyla bilgisayarınızın driverlerini güncelleyiniz.
3.Parti uygulamalar da sizin kullanımıza bağlı olarak istediğinizi yükleyebilirsiniz zaten.
ben kasma sorununu çözdüm, dragon center'da kurcalarken oldu naptım bilmiyorum ama tamamen sona erdi diyebiliriz. Driverları nasıl check edebilirim peki

Şu linkten BIOS, firmware, driver ve utility'leri indirip kurabilirsiniz:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı