MSI GE75 Raider 9SE İşlemci Sıcaklığı ve Yüksek Fan Sesi

Sorun muhtemelen fanın içindeki tozlanmadan veya termal macundan kaynaklanıyor. Benim işlemcim dengeli modda 3.5 GHz'in altına inmiyor. Ama fanlar seninkinin aksine 2400 RPM'de çalışıyor. İşlemciler arasında dağlar kadar fark yok yakın değerler almamız lazım. Turbo frekansı kapatmak kısa süreli bir çözüm olabilir fakat kalıcı çözüm servise yollayıp temizlik yaptırmak olacaktır.

Denetim masası/sistem ve güvenlik / güç seçenekleri/

Eki Görüntüle 718979

Buradan plan ayarlarını düzenle tıkla.

Eki Görüntüle 718984

Gelişmiş güç seçenekleri.

Eki Görüntüle 718987

Gösterdiklerimi 99 yap CPU Turbo'ya çıkmaz.
Sorunum CPU'nun Turbo moda çıkması değil. Gerektiğinde (örneğin oyunlarda) tabiki de Turbo moda çıkması gerekiyor. Bu işlemi yaparsam oyunlarda da Turbo moda çıkmasını engellemiş olurum. Sorun CPU boştayken Turbo moda çıkması.
Sorun muhtemelen fanın içindeki tozlanmadan veya termal macundan kaynaklanıyor. Benim işlemcim dengeli modda 3.5 GHz'in altına inmiyor. Ama fanlar seninkinin aksine 2400 RPM'de çalışıyor. İşlemciler arasında dağlar kadar fark yok yakın değerler almamız lazım. Turbo frekansı kapatmak kısa süreli bir çözüm olabilir fakat kalıcı çözüm servise yollayıp temizlik yaptırmak olacaktır.
Sorun dengeli modda iken Turbo frekansına çıkması değil yani diyorsun?

Son düzenleme:
Sorunum CPU'nun Turbo moda çıkması değil. Gerektiğinde (örneğin oyunlarda) tabiki de Turbo moda çıkması gerekiyor. Bu işlemi yaparsam oyunlarda da Turbo moda çıkmasını engellemiş olurum. Sorun CPU boştayken Turbo moda çıkması.

Sorun dengeli modda iken Turbo frekansına çıkması değil yani diyorsun?
Kesin olarak bilemem tabi. Ama servise yollayıp hem içini temizletmeni hem de bu sorunu bildirmeni tavsiye ederim. Sorun bahsettiğim şeylerden dolayı kaynaklanıyorsa zaten temizleme ile çözülür. Başka bir şeyden dolayı kaynaklanıyorsa (Sanmıyorum.) sorunu bildirdiğin için çözmeye çalışırlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı