MSI GE75 Raider 9SF fan devir ve ses sorunu

sukufi

Kilopat
Daha fazla  
Selam dostlarım,
MSI GE-75 9SF modelinde oyuncu bilgisayarım var. İlk aldığımda her şey süperdi sessiz sedasız çalışıyordu. Oyunlarda orta bir ses seviyesi varken son 1 aydır fanların devir seviyesi boştayken bile gereksiz fazla -2 fan da 4000 RPM seviyelerinde- dolayısıyla bir hayli sesli. CPU oyunlarda 94-95 derecelerde çalışıyor. GPU ise oyunlarda 85 derecelerde oluyor.
Aşağıdaki ekran görüntüleri ben size Google Chrome'da bir sekme açık şekilde yazıyorken bilgisayarın durumu. Ne gibi yollar izlemeliyim bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada bilgisayarı ocak 2020 tarihinde aldım. Şu an aralık 2020'deyiz. (aylar sonra okuyacak dostlarım için 🙂)
Edıt: CPU ve GPU sıcaklığımı ekleyemedim o da şu anda sırasıyla 77 ve 67 derece.

Fan.PNG
grv.PNG

Son düzenleme:
Dizüstü pcler için normal. Bir şey yapamazsın ama fanın hızını düşürürsen ekran kartı daha da ısınır. Yani kalsın böyle.

Boştayken bile devir seviyesi 2400'ün üstündeyse virüs taraması yapmanızı öneririm. Onun dışında MSI GE75 kullanıyorum oyun içinde Balanced modda kullanıyorum 5500-5000 devir arasında CPU:88-94 derece ve GPU:75-85 dereceler arasında ilk başta şüphelenmiştim ve MSI desteğe başvurdum. Daha sonra benden FurMark testini istediler sonuçlar gayet iyi geldi bir problem olmadığı belirttiler. Oyun oynarken zamanla artan sıcaklığın sıkıntı olmayacağını, laptoplarda kabul edilebilir olacağını söylediler. Daha sonra eğer oyun esnasında kasma veya takılma olursa kendilerini bilgilendirmemi istediler. Ekte Testleri ve support mesajını bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• Test2.jpg
    Test2.jpg
    217,8 KB · Görüntüleme: 29
  • In game settings.jpg
    In game settings.jpg
    98,3 KB · Görüntüleme: 32
  • 15min later in game.jpg
    15min later in game.jpg
    84,7 KB · Görüntüleme: 24
  • aaaaaaaaa.png
    aaaaaaaaa.png