MSI GE75 Raider 9SF OpenCore HID: Legacy shim 2 hatası

Turgay GÜNEL

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar,
MSi GE75 Raider 9sf ve late 2013 MacBook Pro kullanıcısı olarak Dortania'nın OpenCore Kurulum Rehberi'ni kullanarak MSI laptopuma macOS kurulumu için kolları sıvadım.
Orijinal macOS Big Sur kurulum dosyasını indirdim, belleğe yazdırdım, EFI kısmı için gereken dosyaları indirdim, örnek Config dosyasının üzerine kendi sürücü, acpi ve kextlerimi yazdım, işlemcime özgü ayarları yaptım, Sanity Checker vasıtasıyla Config doysamı doğruladım, gerekli BIOS ayarlarımı yaptım ancak iş uygulamaya geldiğinde hata aldım.
NVRAM resetleyip install dediğimde aldığım hata ekranı aşağıda, son satırları yazılı olarak şu şekilde;
No arguments are initialized for method [_STA]
Acpı error: Method parse/execution failed [\_SB.PCI0.LPCB.EC.BAT1._STA] Node ffffFF9390749960). Ae_not_exıst (20160938/psparse-632)
Acpı error: Method execution failed [\_SB.PCI0.LPCB.EC.BAT1._STA] Node ffffFF9390749960). Ae_not_exıst (20160938/uteval-183)
HID: Legacy shim 2
Kullandığım EFI klasörü de bu şekilde.
Nerede yanlış yaptığıma dair yardımcı olabilecek varsa sevinir, şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Hata.jpeg
    Hata.jpeg
    277,5 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Maalsef, imajı indirmen gerek.

İndirdim, flashladım, uygun configin adını değiştirip boot ettim ancak bu sefer de "in memory panic stackshot succeeded" hatasıyla karşı karşıya kaldım.

İlgin için teşekkür ederim hocam ama sattım bilgisayarı, yazmaya fırsat bulamadım. M1 işlemcili macboook pro satın aldım, kafam rahat kullanıyorum. Oyun oynamak istediğim vakit de bi kasa toplar keyfime bakarım artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı