MSI GE75 Raider klavyede soyulma

_Gökbörü

Hectopat
Selam arkadaşlar cihazı 2019 Ağustos sonu aldım aktif olarak kullaniyorum bugün çok minicik bir soyulma tespit ettim ben çok sık temizlerim en kötü 2 günde bir fiber beze yağsız kolonya döküp silerim acaba soyulmayı o mu hızlandırdı. Asıl sorum şu bu devam ederse ilerde garanti bunu karşılıyor değil mi cihazın henüz 18 ay garantisi var garanti kapsamında değiştirilmesi gerek şu an için bahsetmiyorum bu devam eder ve soyulma artar ise, benim 4 yıllık ASUS'un klavyesinde toplu iğne ucu kadar soyulma olmadı hem de bu kadar üst segment bir cihaz da değildi.

Screenshot_20200213-163126_Gallery.jpg

20200213_163025.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimi klavyeler soyunmaya daha müsait. Senin bilgisayarın da o şekilde. Benim de öyleydi, harici klavyede birçok yönden oynamak daha konforlu diye onu seçtim. Silinmeyi fark ettiğim zaman servis getirin dedi, klavyeyi kullanmayı bıraktığım zaman böyle bir problem kalmadığı için vazgeçtim. Kısa sürede oluşmuş bu sıkıntı garantiye girer. Diğer taraftan ürünlerin yıpranma payı diye de bir şey var. Tırnakların da içe gömülü değil de dışa doğru ise bu soyunma hızlanıyor.

Kimi klavyeler soyunmaya daha müsait. Senin bilgisayarın da o şekilde. Benim de öyleydi, harici klavyede birçok yönden oynamak daha konforlu diye onu seçtim. Silinmeyi fark ettiğim zaman servis getirin dedi, klavyeyi kullanmayı bıraktığım zaman böyle bir problem kalmadığı için vazgeçtim. Kısa sürede oluşmuş bu sıkıntı garantiye girer. Diğer taraftan ürünlerin yıpranma payı diye de bir şey var. Tırnakların da içe gömülü değil de dışa doğru ise bu soyunma hızlanıyor.
Ben harici klavye değil dahili klavyeyi kullanmayı seviyorum kullanmayada devam edeceğim garantinin bitmesine 2-3 ay kala gönderirim servise soyulmada artmış olur muhtemelen. sık temizlik yapma alışkanlığım da soyulmaya sebep verebilir fakat iki gün temizlemesem pislik dolar neyse bakalım aktif olarak kullandığım tuşlarda birşey yok muhtemelen tırnağım ile sıyırıyorum kullanım sırasında farketmeden sadece 2 tuşta gördüm ufak devamı olur mu bilmem garantiye yollarım ilerde artık

Selam arkadaşlar cihazı 2019 Ağustos sonu aldım aktif olarak kullanıyorum bugün çok minicik bir soyulma tespit ettim ben çok sık temizlerim en kötü 2 günde bir fiber beze yağsız kolonya döküp silerim acaba soyulmayı o mu hızlandırdı. Asıl sorum şu bu devam ederse ileride garanti bunu karşılıyor değil mi cihazın henüz 18 ay garantisi var garanti kapsamında değiştirilmesi gerek şu an için bahsetmiyorum bu devam eder ve soyulma artar ise, benim 4 yıllık ASUS'un klavyesinde toplu iğne ucu kadar soyulma olmadı hem de bu kadar üst segment bir cihaz da değildi.

Eki Görüntüle 500313

Eki Görüntüle 500314

Hocam aynı klavyeleri olan GE63 laptopu 2 yıl eski sahibi kullandı 1 yıla yakın ben kullandım dezenfektanla kolonya vb ile sildim böyle sorunla karşılaşmadım şans olabilir. Şu an GL65 kullanıyorum sıfır aldığım için daha titiz kullanıyorum özel solüsyon ile siliyorum eğer klavyeleri veya laptopu değiştirdiyseniz alkolsüz ekran solisyonu ile kullanmanı öneririm.

Çok ilginç ben de GE73 8RF kullanıyorum 3 yıldır. Klavyelerimiz aynı ben de sıklıkla silerim ve oyunları dahili klavyeden oynamayı seviyorum. Hiç soyulmadı.
(Teknoloji şans işidir dedikleri bu olsa gerek:))

Her insanın tırnak yapısı aynı değil. Dışa taşan tırnak yapısına sahip insanların daha fazla karşılaştığı bir sorun. Ben de zamanında bir benzerini yaşamıştım. Yoksa o klavye modeli tırnağı uzun insan için kazı kazan gibi.

Geri
Yukarı