MSI GE75 Raider Laptop Performans Sorunu

DexOps

Centipat
Yeni bir laptop aldım MSI GE75 Raider. Ekran kartım RTX 2070 Super, işlemcim i7 10750H ve 32GM RAM. Ama oyunlarda bu ekran kartına göre çok az FPS değerleri alıyorum. Driver'lar yüklü. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Hangi oyunlarda hangi grafik ayarlarında hangi değerleri alıyorsunuz? MSI Afterburner programı ile değerleri paylaşabilirsiniz.

MSI'ın diskte ayırdığı Driver CD bölümündeki Driver'lar güncel olmayabilir. Kontrol edin.

Windows güç yönetimi ayarlarını yapmadıysanız yüksek performans güç moduna geçebilirsiniz.

Bilgisayarınızı şarj aleti takılı olmadan kullanıyorsanız eğer takılı olarak kullanmanızı öneririm.

NVIDIA denetim masasında her oyun için ayrı ayarlar yapılabiliyor. Zorlayıcı oyunlar için harici GPU'yu
Seçebilirsiniz.

NVIDIA GeForce Experience yazılımı ise oyunları otomatik tanıyor ve optimum grafik ayarlarını yapıyor. Yüklü değilse yüklemenizi öneririm.

MSI Dragon Center yazılımında farklı kullanım modları bulunuyor. Sport modunu seçebilirsiniz.

Eğer oyunlardaki grafik ayarlarını düşük ayarlamış iseniz biraz yükseltebilirsiniz. İşlemciye binen yük azalabilir.

En yüksek ayarlarda CS: GO'da 140 FPS ortalama Max 200 alıyorum. Minecraft 200 ortalama. Henüz diğer oyunları oynamaya fırastım olmadı ancak bu değerler bana yine de normal gelmedi. Dediklerinizi önceden yapmıştım.

En yüksek ayarlarda CS:GO'da 140 FPS ortalama Max 200 alıyorum. Minecraft 200 ortalama. Henüz diğer oyunları oynamaya fırastım olmadı ancak bu değerler bana yine de normal gelmedi. Dediklerinizi önceden yapmıştım.

sfsadfas.png

Microsoft Store'dan MSI Driver & App Center indirip tüm driverları kontrol edebilir misiniz?

Geri
Yukarı