Çözüldü MSI GE76 Ekran parlaklığı düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ali_007

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
MSI GE76 3070 laptop aldım driverları falan güncelledim hiçbirinde sıkıntı yok fakat ekranda bir sıkıntı var,
Ekranda özellikle internet motor sekmelerinde yani(pencere) ekran aydınlığı mouse u gezdirdikçe değişiyor bir parlıyor bir parlaklığı düşüyor, mesela 2 pencereyi arkalı önlü konumlandırdığıımda diğer pencereye mouse u kaydırdığımda o pencereye geçmesi gerekirken 2 pencerenin kesişim bölümü birbirine karışıyor.
Ekran parlaklığını değiştiremiyorum.(galiba)

Bu durumla alakalı bir bilgisi veya bir çözümü olan var mıdır, sorun ekranla ilgilimi bir sıkıntı mıdır?

Çözüm
Windowsunla ilgili bir sorun olabilir. Orijinal mi kullanıyorsun?

Original.
Güncel durum: Sıkıntıyı bir süre verdi hatta ekranının aydınlık oranını bile değiştirmiyordu. Daha sonra BIOS'a girmeyi düşündüm yanlıklıkla Windows'un kurtarma yerine girdim oradan cıkıp tekrar başlatayım derken (hiçbir değişiklik yapmadım) yapmamama rağmen sıkıntı şu anlık düzeldi.
Windowsunla ilgili bir sorun olabilir. Orijinal mi kullanıyorsun?

Original.
Güncel durum: Sıkıntıyı bir süre verdi hatta ekranının aydınlık oranını bile değiştirmiyordu. Daha sonra BIOS'a girmeyi düşündüm yanlıklıkla Windows'un kurtarma yerine girdim oradan cıkıp tekrar başlatayım derken (hiçbir değişiklik yapmadım) yapmamama rağmen sıkıntı şu anlık düzeldi.

Çözüm
Original.
dostum merhaba bende de aynı laptop var.cpu sıcaklıpı kaç derecelerde laptopun yardımcı olur musun?

Dostum merhaba bende de aynı laptop var. CPU sıcaklıpı kaç derecelerde laptopun yardımcı olur musun?

Normal çalışma düzeyi 55-70 ama genellikle ort 60. yük altında 90 dereceyi rahat görüyor bazen 90'nın üzerine 1 tık cıkıp insede yük altında ort 90 en fazla 95 görmüştür. Sizde durum nasıl.

Normal çalışma düzeyi 55-70 ama genellikle ort 60. yük altında 90 dereceyi rahat görüyor bazen 90'nın üzerine 1 tık cıkıp insede yük altında ort 90 en fazla 95 görmüştür. Sizde durum nasıl.
bende de aynı şekilde fakat ben cooler boost özelliğini bilmiyodum cooler boost ile 82 yi hiç geçmedi fakat fazla kullanmıyotum bu moodta genellikle advance diye bi mod var fakat baya bi tereddütte kalmıştım servise verip vermemekle sende de aynıysa demek ki laptopun normali buymuş:)

Geri
Yukarı