MSI GE76 Raider ekran bölünmesi ve renk kayması

talipsisman

Hectopat
Arkadaşlarım herkese selamlar,

30 Eylül'de "MSI GE76 Raider 11UG-262TR"
Bir laptop satın aldım. Bugün bir sorunla karşılaştım YouTube'dan video izlerken görüntüde yatay siyah band şeklinde şeritler oluştu ekranı 2'ye 3'e bölüyor tam ekrandan çıkıyorum düzeliyor sonra tekrar tam ekran yapınca yine oluşuyor. Bunun yanında görüntüde renk kayması söz konusu ( yani 3D görüntülerde olur ya görsellerin dış konturunda bir kızıllık veya yeşillik olur ) aynı bunun gibi bir kayma söz konusu sebebinin ne olduğunu anlayamadım, sizlere sormak istedim bu sorunu yaşayan ve çözümünü bilen arkadaşlarımızdan yardım rica ediyorum.

Yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1635871508551.jpg
    1635871508551.jpg
    99 KB · Görüntüleme: 84
  • 1635871508559.jpg
    1635871508559.jpg
    80,2 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlarım herkese selamlar,

30 Eylül'de "MSI GE76 Raider 11UG-262TR"
Bir laptop satın aldım. Bugün bir sorunla karşılaştım YouTube'dan video izlerken görüntüde yatay siyah band şeklinde şeritler oluştu ekranı 2'ye 3'e bölüyor tam ekrandan çıkıyorum düzeliyor sonra tekrar tam ekran yapınca yine oluşuyor. Bunun yanında görüntüde renk kayması söz konusu ( yani 3D görüntülerde olur ya görsellerin dış konturunda bir kızıllık veya yeşillik olur ) aynı bunun gibi bir kayma söz konusu sebebinin ne olduğunu anlayamadım, sizlere sormak istedim bu sorunu yaşayan ve çözümünü bilen arkadaşlarımızdan yardım rica ediyorum.

Yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Hocam monitörünüzde veya ekran kartınızda sorun var sanırım. Çözüm bulamazsanız geri gönderin lütfen. Paranız boşa gitmesin.

Artı -1 Eksi
Bende de aynı sorun var. GE76 Dragon Tiamat. Güncellemeler sonrası da aynı sorun devam ediyor. Yazılımsal bir sorun gibi görünmüyor. Karşılaşan var mı?

şimdi bu postu okuyunca bende baktım aynen youtube da video açıp tam ekran yapıp sonra küçültünce ortada siyah bir bant oluşuyor tekrar tam ekran yapınca düzeliyor küçültünce yine bant çıkıyor ama ben donanımsal olduğunu sanmıyorum. model: msi ge76 raider 11uh 437xt ekran 2k gpu rtx3080

şimdi bu postu okuyunca bende baktım aynen youtube da video açıp tam ekran yapıp sonra küçültünce ortada siyah bir bant oluşuyor tekrar tam ekran yapınca düzeliyor küçültünce yine bant çıkıyor ama ben donanımsal olduğunu sanmıyorum. model: msi ge76 raider 11uh 437xt ekran 2k gpu rtx3080
selam, benimde ilk aklıma gelen yazılımsal bir sorun olduğu ama ekran kartı driver ı güncel bütün güncellemeleri yaptım. Hatta win 10 dan 11 e geçtim belki düzelir diye fakat hala düzelmedi. Herkes servise gönder diyor sorunun çözümünü bulamassam göndereceğim artık. 360hz ile ilgili bir sıkıntı olduğundan şüpheleniyorum :(

Benimki 165Hz şimdi bir restart attım düzeldi şu anda bir problem yok sürekli deniyorum bakalım bir de YouTube'da 1080p de yapıyordu az önce 720p ye alınca videoyu yapmıyordu. Şu anda 1080p de de yapmıyor sürekli deniyorum anlamadım.

Geri
Yukarı