MSI GE76 Raider uygulama silerken dondu

yigitcanabucak

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo 960 Pro
Merhaba.
MSI GE76 Raider kullanıcısıyım. Bugün bir toplantı için AnyDesk adlı program indirdim. Ekran paylaşımı vs yaparak toplantıyı bitirdik. Sonra ben; indirilenler klasöründen bunu sileyim dedim. Sil dedim ve bilgisayar dondu. Bende Power tuşuna basılı tutup kapattım. Tekrar açarken BIOS'a girdi ve şok oldum. Ardından BIOS'tan çıktım ama Windows'u yüklemiyor. Tekrar BIOS'a dönüyor. YouTube'da onlarca video izledim ama çözemedim. SSD mi bozuldu? BIOS da SSD görünüyor. CMD üzerinden listele deyince healty yazıyor. Bir şekilde verileri kopyaladım. Format atacağım ona da izin vermiyor. Disk salt okunur diyor bölümlendirmiyor. Yardımlarınız çok değerli olacaktır.
Saygılar.

Dosya Ekleri

• IMG_8921.jpeg
    IMG_8921.jpeg
    111 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_8914.jpeg
    IMG_8914.jpeg
    75,2 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleyen: Moderatör:
Salt okunur moda geçen diskler arızalanmış olabiliyor. Bu konuya bir bakın derim:

Son düzenleme:
Salt okunur moda geçen diskler arızalanmış olabiliyor. Şu konuya bir bakın derim:

Merhaba değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Bilgisayarım Windows'u açmıyor. BIOS da SSD ismi var. Flash ile boot edip Windows format deniyorum fakat diski bölmüyor çünkü salt okunur diyor. CMD ile komutları işletemiyorum çünkü yine write protected diyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Recep Baltaş Bey'in videoda dediği gibi sanırım benim SSD ömrünü tamamladı. 28 ay kullanıldı. Her gün fix 10 saat çalışıldı. Sanırım ömrü bitti. Yeni SSD bakıyorum ama fiyatlar korkunç arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Bilgisayarım Windows'u açmıyor. BIOS da SSD ismi var. Flash ile boot edip Windows format deniyorum fakat diski bölmüyor çünkü salt okunur diyor. CMD ile komutları işletemiyorum çünkü yine write protected diyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Recep Baltaş Bey'in videoda dediği gibi sanırım benim SSD ömrünü tamamladı. 28 ay kullanıldı. Her gün fix 10 saat çalışıldı. Sanırım ömrü bitti. Yeni SSD bakıyorum ama fiyatlar korkunç arkadaşlar.

Arızalandığını yani donanımsal bir problem olduğunu söyleyebiliriz o halde. Durduk yere salt okunur moda geçeceğini sanmıyorum. Elinizde başka disk varsa ona Windows kurup SSD'yi kurtarmaya çalışabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı