MSI GE76 Raider oyunlarda düşük FPS değerleri

Blecade

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar çok yakın bir zamanda MSI GE76 Raider aldım. Özellik olarak içinde i7 10870h, RTX3070, 32 GB RAM ve 2TB SSD var. Ancak oyunlarda düşük FPS problemi yaşıyorum. Ultra ayarlarda Star Wars: Battlefront 2 60-70 FPS civarlarında veriyor ancak ara ara oyunda ufak kasmalar meydana geliyor. Onun dışında Ultra ayarlarda AC: Odyssey'de ortalama 60 FPS civarı alıyorum. Dragon Center'da Extreme mode ve Gaming mode açık oynuyorum. Driverlar ve Windows güncel. Bu değerler bana böyle bir ekran kartına göre düşük geldi. Sizin de fikrinizi almak istedim. Sizce bu değerler normal mi yoksa düşük mü? Düşükse ne tür bir problem olabilir ve ben nasıl çözebilirim? Açıkçası 14 günlük iade sürem dolmadı iade yoluna da başvurabilirim.

Arkadaşlar çok yakın bir zamanda MSI GE76 Raider aldım. Özellik olarak içinde i7 10870h, RTX3070, 32 GB RAM ve 2TB SSD var. Ancak oyunlarda düşük FPS problemi yaşıyorum. Ultra ayarlarda Star Wars: Battlefront 2 60-70 FPS civarlarında veriyor ancak ara ara oyunda ufak kasmalar meydana geliyor. Onun dışında Ultra ayarlarda AC: Odyssey'de ortalama 60 FPS civarı alıyorum. Dragon Center'da Extreme mode ve Gaming mode açık oynuyorum. Driverlar ve Windows güncel. Bu değerler bana böyle bir ekran kartına göre düşük geldi. Sizin de fikrinizi almak istedim. Sizce bu değerler normal mi yoksa düşük mü? Düşükse ne tür bir problem olabilir ve ben nasıl çözebilirim? Açıkçası 14 günlük iade sürem dolmadı iade yoluna da başvurabilirim.

Sıcaklık ve Windows 10 Xbox FPS sabitleyici dışında aklıma bir şey gelmiyor sürücüler güncelmi oyunlar orijinal mi?

Oynadığınız oyunlardan bildiğim kadarıyla Odyssey grafik olarak yorucu bir oyun o yüzden zaten bu aldığınız FPS değerleri bana göre normal geliyor ama isterseniz NVIDIA üzerinden oyunları optimize etmeyi deneyebilirsiniz.

Sıcaklık ve Windows 10 Xbox FPS sabitleyici dışında aklıma bir şey gelmiyor sürücüler güncel mi, oyunlar orijinal mi?
Sıcaklık problemi olmuyor fanları sonuna kadar çalıştırıyorum. FPS de sabitleyici yok. +- 10 oynama oluyor FPS değerlerinde. Sürücüler güncel, oyunlar orijinal.

Sanmıyorum ancak RAM tek kanal mı ? Bir de BIOS üzerinden dahili grafik birimini devre dışı bırakıp dener misiniz ? Mux Switch yani.

RAM tek kanal mı bilmiyorum. Intel GPU' yu devre dışı bıraktım RTX 3070 üzerinden çalışıyor.

RAM tek kanal mı bilmiyorum. Intel GPU' yu devre dışı bıraktım RTX 3070 üzerinden çalışıyor.
Hocam panel çözünürlüğünüz nedir ? Oyunlarda çözünürlük ölçeği %100 müdür, bir kontrol eder misiniz ?

Geri
Yukarı