MSI GeForce GTX1080 Ti Gaming X ile sistem toplama

kafabinbesyuz

Centipat
Sevgili arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır bir sistem toplamaya çalışıyorum. İnternet üzerinden birçok forum ve video izledim incelemeler mevcut fakat bir türlü darboğaz yapmayacak ve özellikle FPS oyunlarda sorunsuz işleyecek işlemci ve anakart bulamadım. Elimde MSI GeForce GTX1080 Ti Gaming X 11GB GDDR5X 352Bit DX12 NVIDIA ekran kartı mevcut, buna uygun çalışacak işlemci önerisinde bulunabilirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden desteğiniz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba

İşlemci önceliğim ana kart z70-a pro mevcut yeterli olmaz ise ana kart önerisi de benim için uygun olacaktır. Bütçe için kendimi ayarlayabilirim. En kötü ihtimalle bu ay değil önümüzdeki ay alırım bütçemi buna göre ayarlayarak hareket etmiş olurum.

Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Elinizde ekran kartı dışında başka parça yok, doğru mu anladım? Varsa da lütfen belirtiniz.

Bütçenizi bilmeden doğru düzgün bir öneri yapamam. Bu şekilde aşağıdaki iki ürünü önerebilirim:

Yani hocam size RAM bile gerekebilir. Sistemi ve bütçenizi bilmiyoruz.

haklısınız eksik bir bilgi aktarımım olmuş.
Şu an kurulu bir sistemim var.

Anakart: Z270-A Pro
Ram: Adata DDR4 2133 8GX8
HDD: Sandisk SSD Plus 250 + 1 TB
İşlemci: i5 7600
Power: Everest EPS 1650 750 w
Gpu: Msi 1080 Tİ Gaming x 11 gb
1500 tl bütçem var ikinci elden elimde boşalacak ürünleri de sattığımda sanırım 2000-2500 tl ye çıkabilmiş olacağım.

Bu sistem ile işlemci darboğaza giriyor özellikle fps oyunlarında.
Desteğiniz için teşekkür ederim.

Bu ürünleri öneririm, neden önerdiğimi de tek tek açıklayacağım:
  • Bu işlemciyi önerdim çünkü çok güçlü bir işlemci. Ekran kartınızla da iyi bir ikili olacaktır.
  • Bu ankartı önerdim çünkü RAM eklemesi gerekiyordu sisteme.
  • RAM eklemesi yaptım çünkü Ryzen işlemcilerin performansları bellek frekansına göre artmakta. 3200 MHz bunun için optimum değer gibi.
Bütçenize sığmıyor fakat ileride bütçeniz olursa yine PSU'yu değiştirmenizi öneririm. Everest ürünleri pek kaliteli olmadığı için tavsiye etmiyoruz genelde.

Sayın Dere,

Bilgi ve yönlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim. Ana Kart ve İşlemci'nin siparişini veriyorum. Ram için tabi bütçemi ancak boşa çıkan ve satışını yaptığım cihazlar sonrası verebileceğim. :)

Tabi teknik olarak çok vakıf değilim. Bende mevcut olan Ram ne kadar idare edebilir? Uyumsuzluk çıkar mı? (performans etkilenecektir tabi ki) Öngörünüz ve bilginizi paylaşırsanız sevinirim.

Saygı ve sevgilerimle,

Elinizdeki RAM siz yeni RAM alana kadar idare eder. Uyumlulukla ilgili bir sorun çıkmaz merak etmeyin.

Sayın Dere,

Bilgi ve yönlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim. Ana Kart ve İşlemci'nin siparişini veriyorum. Ram için tabi bütçemi ancak boşa çıkan ve satışını yaptığım cihazlar sonrası verebileceğim. :)

Tabi teknik olarak çok vakıf değilim. Bende mevcut olan Ram ne kadar idare edebilir? Uyumsuzluk çıkar mı? (performans etkilenecektir tabi ki) Öngörünüz ve bilginizi paylaşırsanız sevinirim.

Saygı ve sevgilerimle,
Bence RAM almana gerek yok. Elindeki bellekleri 3000MHz civarına OC yapabilirsin.
Böyle durumlar bile var.

Anakart ve işlemci gayet iyi. Hayırlı olsun 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı