MSI GeForce GTX1660 Ti Ventus XS alınır mı?

Zelaroth

Hectopat
Malum dolar kuru yüksek seyir ediyor arkadaşlar, sizce GTX 1660 Ti halen alınabilecek ve parasına değecek bir ekran kartı mıdır? Aşağıda bırakacağım linkte Vatan Bilgisayar bu ürünün OC Edition'unda indirime gitmiş ve aslen İtopya'dan RX 5600 XT alacak olmama karşın forumlarda İtopya ile ilgili çok fazla şikayet görünce, özellikle ürünü aldıktan sonra herhangi bir arıza olması durumunda servislerinin ilgilenmediği yönünde, bu nedenden dolayı GTX 1660 Ti'a yöneldim RTX 2060'a şimdilik bütçem yetmediğinden dolayı, siz ne tavsiye edersiniz? Şimdiden önerileriniz için çok sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
1660Ti aldım Super modeli çıktı. R5 2600 aldım R5 1600 AF çıktı. Bu nasıl iş ya 😂

Oyununa göre 1-5 FPS kadar fark var. Hatta bazı oyunlarda aynı FPS değerini veriyorlar. Super varken bence Ti alınmaz.
Mantıken evet, haklısınız özellikle yeni Super serilerinde Bellek Hızları da arttırılmış bildiğim kadarıyla Ti serisine göre
Stokta yok. Gaming X modeli hiçbir yerde stokta görünmüyor. Burada 2563 TL

Hepsiburada'da pahalıymış ya, arkadaş yukarıda QP'nin sitesinden atmıştı o hesaplıydı 2400 mü neydi, 2570 TL'ye 150 TL daha ekleyince esasen RX 5600 XT Gaming X alabiliyorum ama biraz mağazadan dolayı tereddütlerim oluştu, şikayetleri görünce Itopya hakkında

Hepsiburada'da pahalıymış ya, arkadaş yukarıda QP'nin sitesinden atmıştı o hesaplıydı 2400 mü neydi, 2570 TL'ye 150 TL daha ekleyince esasen RX 5600 XT Gaming X alabiliyorum ama biraz mağazadan dolayı tereddütlerim oluştu, şikayetleri görünce Itopya hakkında.
Açıkçası bence garanti işleri şans işi. Forumda güvenilir olsun diye Vatandan alıp 3-4 aydır parçaları garantide sürünen biri vardı. Belki başka biri de İtopya üzerinden alacak ve hiç sorun yaşamayacak. Genel olarak bakınca İtopya bu aralar yoğunluktan dolayı çok şikayet alıyor ama bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. 5600XT almak varken bence 1660 serilerine düşmeyin.

Açıkçası bence garanti işleri şans işi. Forumda güvenilir olsun diye Vatandan alıp 3-4 aydır parçaları garantide sürünen biri vardı. Belki başka biri de İtopya üzerinden alacak ve hiç sorun yaşamayacak. Genel olarak bakınca İtopya bu aralar yoğunluktan dolayı çok şikayet alıyor ama bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
Sadece bu şans işinin birazda sıklık boyutu da önemli ya hocam, mesela şikayetvar.com'dan baktım bide Technopat forumlarında da bakınca çok kişi sıkıntı yaşamış yani arayıp ulaşamıyorlarmış mağazalarına falan geçtiğimiz aylarda da ama bilemiyor insan işte

Sadece bu şans işinin birazda sıklık boyutu da önemli ya hocam, mesela şikayetvar.com'dan baktım bide Technopat forumlarında da bakınca çok kişi sıkıntı yaşamış yani arayıp ulaşamıyorlarmış mağazalarına falan geçtiğimiz aylarda da ama bilemiyor insan işte.
Siz de haklısınız İtopya hakkındaki şikayetler az değil. Gerçi ben olsam yine de riske girip alırdım ama almak istemezseniz de Pulse modeline bakmanızı tavsiye ederim. AMD tarafında Sapphire gayet iyi kartlar üretir. Pulse modelinin soğutması da Gaming X kadar olmasa da hiçbir ısınma sorunu yaşatmayacak kadar iyidir.

Siz de haklısınız İtopya hakkındaki şikayetler az değil. Gerçi ben olsam yine de riske girip alırdım ama almak istemezseniz de Pulse modeline bakmanızı tavsiye ederim. AMD tarafında Sapphire gayet iyi kartlar üretir. Pulse modelinin soğutması da Gaming X kadar olmasa da hiçbir ısınma sorunu yaşatmayacak kadar iyidir.
Teşekkür ederim hocam, bunun da fiyatı iyiymiş değerlendirmeye alacağım çok sağ olun

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı