MSI GF serisinin yeni nesil modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ramazan Ö

Hectopat
Bileniniz vardır, MSI GF serisine GF66 ve GF76 modellerini ekleyip satışa sürdü:

MSI'dan GF63, GF65, GL65, GL75 ve GP66 modellerini bizzat inceleyen birisi olarak yeni seri hakkında düşüncem eski serilerine göre daha olumlu. Çünkü GF63 kasasına tıklayınca çınlama gibi, boş, diğer modellerine göre kalitesizlik diyebileceğim bir ses vardı.

GF65 ise daha iç açıcıydı, bu ise daha da yeni kasa. @Radeon RX 5500M hocam GP75 kasasına sahip olan Alpha 17 modelini kullanmakta. @Radeon RX 5500M ile kendimizce karşılaştırmamızda GP66 ile GP75 arasında aşırı olmamak üzere fark vardı. Tabii bu dediklerim GF serisinin giriş seviyesi olması gerçeğini değiştirmiyor.

Bu arada ince olduğunu "Katana" diyerek belli etmesi daha da hoşuma gitti. "Thin" pek hoşuma gitmiyordu açıkçası. Bunun daha "havalı" olduğunu düşünüyorum 😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Bileniniz vardır, MSI GF serisine GF66 ve GF76 modellerini ekleyip satışa sürdü:

MSI'dan GF63, GF65, GL65, GL75 ve GP66 modellerini bizzat inceleyen birisi olarak yeni seri hakkında düşüncem eski serilerine göre daha olumlu. Çünkü GF63 kasasına tıklayınca çınlama gibi, boş, diğer modellerine göre kalitesizlik diyebileceğim bir ses vardı.

GF65 ise daha iç açıcıydı, bu ise daha da yeni kasa. @Radeon RX 5500M hocam GP75 kasasına sahip olan Alpha 17 modelini kullanmakta. @Radeon RX 5500M ile kendimizce karşılaştırmamızda GP66 ile GP75 arasında aşırı olmamak üzere fark vardı. Tabii bu dediklerim GF serisinin giriş seviyesi olması gerçeğini değiştirmiyor.

Bu arada ince olduğunu "Katana" diyerek belli etmesi daha da hoşuma gitti. "Thin" pek hoşuma gitmiyordu açıkçası. Bunun daha "havalı" olduğunu düşünüyorum 😀

Ben beğenmedim şahsen hocam, özellikle GL66 modelini. Nerede o kaliteli görünüm, SteelSeries klavye? Yok, ikisi de puf. GF serisine benziyor artık. GF serisi fena değil ama yine de memnun değilim. Klavyeyi küçültmüşler, özellikle GF76 modelinde küçücük duruyor klavye.
GP75 güzel cihaz, GP76 daha da güzel. GP serisini geliştirmişler ama diğer alt seriler cidden hiç olmamış.

800 dolar civarı olur GF66 11400H+3050.
Güzel, Nitro ortada. 1000 sterline 5600H ile 3060 vermekte. IdeaPad'in fiyatına ve testlere göre yurt dışından düşük bütçe için önerilebilir o zaman.

Ben beğenmedim şahsen hocam, özellikle GL66 modelini. Nerede o kaliteli görünüm, SteelSeries klavye? Yok, ikisi de puf. GF serisine benziyor artık. GF serisi fena değil ama yine de memnun değilim. Klavyeyi küçültmüşler, özellikle GF76 modelinde küçücük duruyor klavye.
GL, yurt dışından F/P olan seri bitmiş demek. 😔
Kalitesi nasıldır sizce?

GL66 fotoğraflarını veya linklerini atabilir misiniz? Ben daha göremedim. :(

GP75 güzel cihaz, GP76 daha da güzel. GP serisini geliştirmişler ama diğer alt seriler cidden hiç olmamış.
Evet hocam, üst serileri cidden geliştirmişler.
Fiyatlandırma hariç güzel duruyor.
Yurt dışından daha da ucuza geleceğini düşünüyorum hocam. 3050Ti'dan bahsediyoruz. Türkiye'de MSI logosu olunca kıymete biniyor işte.

Umarım bunları, bu fiyata direkt alan çıkmaz 😕

Güzel, Nitro ortada. 1000 sterline 5600H ile 3060 vermekte. Ideapad'in fiyatına ve testlere göre yurt dışından düşük bütçe için önerilebilir o zaman.

GL, yurt dışından F/P olan seri bitmiş demek. 😔
Kalitesi nasıldır sizce?

GL66 fotoğraflarını veya linklerini atabilir misiniz? Ben daha göremedim. :(

Evet hocam, üst serileri cidden geliştirmişler.

Yurt dışından daha da ucuza geleceğini düşünüyorum hocam. 3050 Ti'dan bahsediyoruz. Türkiye'de MSI logosu olunca kıymete biniyor işte.

Umarım bunları, bu fiyata direkt alan çıkmaz 😕

GL66

1620935795284.png

1620935831264.png

GL65

1620935877735.png

1620935922727.png

Çerçeveler bile kalınlaşmış, biri ben Leopard'ım diye asilce duruyor. Diğeri dandik Pulse olmuş.
GF65 ile Yan yana koy hocam GL66 modelini, ne kadar benzediğini göreceksin.

Geri
Yukarı