MSI GF63 model laptopta ekran açılmıyor

Arahama

Decapat
MSI GF63 Thin 10UC-674TR model laptopu 1 senedir kullanıyordum ama nedense son 1 haftadır bilgisayarı her açtığımdı klavye ışıkları ve fan çalışmaya başlıyor ama ekrana görüntü gelmiyor ancak 5-10 defa güç tuşu ile yeniden başlatınca bilgisayar açılabiliyordu.
Ayrıca bilgisayarı üst üste yeniden başlatırken ancak güç tuşunun sensör ışığının rengi beyaz değil de turuncu yanarsa laptop açılıyor, beyaz ışık yandığı zaman laptop açılmıyor.
Ekstradan bir not olarak, laptop ta bir sürü düzeltme yöntemi denedim olmayanları önceden söyleyeyim;
HDMI ile başka monitöre takınca görüntü gelmiyor, 15-20 saniye güç tuşuna basılı tutunca açılmıyor, arkadaki küçük deliğe iğne koyup resetleme de işe yaramadı.
Bunlar dışında önerdiğiniz bir yöntem var mı?

Hocam MSI’ın GF serisi kronik ısınma sorunlu, belki oyun oynarken de dikkatinizi çekmiştir, soğutma performansı çok kötü ve sıcaklıkları 90-95’lerde geziyor. Acaba sıcaklık yüzünden her hangi bir bileşene zarar gelmiş midir diye düşünüyorum. Bir kontrol etmenizde fayda var.

Hocam MSI'ın GF serisi kronik ısınma sorunlu, belki oyun oynarken de dikkatinizi çekmiştir, soğutma performansı çok kötü ve sıcaklıkları 90-95'lerde geziyor. Acaba sıcaklık yüzünden herhangi bir bileşene zarar gelmiş midir diye düşünüyorum. Bir kontrol etmenizde fayda var.

Bilgisayar yazın 80-90 derecelere çıkıyordu doğru ama bu hata 2 haftadır var ve laptop normal bir şekilde açıldığında sorunsuz her oyunu oynayabiliyorum sadece açılırken sorun yaşıyorum. Belki servise gönderirdim daha garantisi bitmemiş eğer bir parçası sorunlu ise nasıl tamir ediyorlar?

Bilgisayar yazın 80-90 derecelere çıkıyordu doğru ama bu hata 2 haftadır var ve laptop normal bir şekilde açıldığında sorunsuz her oyunu oynayabiliyorum sadece açılırken sorun yaşıyorum. Belki servise gönderirdim daha garantisi bitmemiş eğer bir parçası sorunlu ise nasıl tamir ediyorlar?
Hocam tamir konusunda bir fikrim yok ancak garantisi duruyorsa zaten direkt gönderin servise. Eğer sorun garanti kapsamı içindeyse sıkıntı yok, tamir edip gönderirler, fakat garanti kapsamı içinde değilse o zaman sıkıntı, başka bir çözüm yolu aramanız gerekir. Bence şimdilik servise gönderip bekleyin.

Hocam tamir konusunda bir fikrim yok ancak garantisi duruyorsa zaten direkt gönderin servise. Eğer sorun garanti kapsamı içindeyse sıkıntı yok, tamir edip gönderirler, fakat garanti kapsamı içinde değilse o zaman sıkıntı, başka bir çözüm yolu aramanız gerekir. Bence şimdilik servise gönderip bekleyin.

Bu akşam pili söküp takmayı deneyeceğim sonrasında ise bir format atacağım ikisini de yaptıktan sonra düzelmez ise servise yollarım, serviste format atıyorlar diye duydum doğru mu?

Bu akşam pili söküp takmayı deneyeceğim sonrasında ise bir format atacağım ikisini de yaptıktan sonra düzelmez ise servise yollarım, serviste format atıyorlar diye duydum doğru mu?
Şimdi baktım atıyorlarmış hocam.

Dosya Ekleri

• B2BFDC6D-D4F6-4A1D-89EE-5FF8D5DE8CFF.jpeg
    B2BFDC6D-D4F6-4A1D-89EE-5FF8D5DE8CFF.jpeg
    196,5 KB · Görüntüleme: 20
Dün pili çıkarttım ama yine de işe yaramadım hu gün internette ısıtınca çalışır diye bir şey gördüm bende laptopu sobaya tuttum ve anında açıldı, lehim temassızlığı var falan deniyor galiba, acaba bunu garantiye versem düzeltirler mi?

Garantiye verin düzeltirler.

Geri
Yukarı