MSI GF63 Thin'i Acer Nitro 5 ile takas etmeli miyim?

EL.PATRON

Hectopat
Şubat ayında MSI GF63 Thin 11sc isimli ürünü aldım. 2021 Eylül de alınmış Acer Nitro 5 var bir arkadaşım da. Sizce takas mantıklı mı?

Farkları benim laptop 60 Hz, Acer 144 Hz, benim işlemci i5 11400h, Acer i5 10300H, benim laptop GTX 1650, Acer 1650 Ti. Başka da fark yok.

Ekran Hz yüksek olduğundan istiyordum. Ne dersiniz?

Thin serisi zaten fazla ısınıyor diye biliyorum, işlemciden feragat edebilecekseniz sizin için bayağı karlı bir takas olacaktır. Yine de takas etmeden önce laptopu bi' test edin, karşı taraf sadece işlemci için neden GPU ve ekrandan feragat ediyor acaba, laptopta bir sorun olmasın?

@Ali Pınar.

Thin serisi zaten fazla ısınıyor diye biliyorum, işlemciden feragat edebilecekseniz sizin için bayağı karlı bir takas olacaktır. Yine de takas etmeden önce laptopu bi' test edin, karşı taraf sadece işlemci için neden GPU ve ekrandan feragat ediyor acaba, laptopta bir sorun olmasın?

Oyun oynamıyor, oyun yükletmeyi denedim ama oyun oynamaktan nefret ediyormuş. Babası almış ders için :).
Arkadaşınızsa sizin için mantıklı bir takas bence.

Evet arkadaşım. Takas edersem işlemci farkını hisseder miyim? Sonuçta bendeki laptop 6 çekirdek 11.nesil, diğer laptop 4 çekirdek 10.nesil.

Yeni konular

Geri
Yukarı