MSI GF63 vs. BRAVO 15

Bütçe
9000
Hocam driver sorunları desktoplarda vardı şu an yok denecek kasar az ve Mobile RX5500M'de driver sorunu yaşıyana daha denk gelmedim. Alpha 17 sonunda gelmiş Türkiye'ye RTX 2060'la kapışıyor bu canavar.Net alınır bu fiyata F/P ve MSI laptop yapmışlar efsane olmuş.
Yani bu model daha Türkiyeye gelmediği içinmi hiç bi yerde bulamadım ben bir inceleme videosu herhangi bi yorum vs yoksa başka bi işmi var burda?

Yani bu model daha Türkiye'ye gelmediği içinmi hiçbir yerde bulamadım ben bir inceleme videosu herhangi bir yorum vs yoksa başka bir işmi var burada?

Yok hocam sabah @Radeon RX 5500M konunun birinde daha gelmediğini yazmıştı şimdi siz link atınca şaşırdım gelmiş sonunda. Yurt dışı incelemelerine bakın diyeceğim de çok bir kaynak yokmuş yine. İş falan olcağını zannetmem ama Amazon'daki fiyattan hesaplanınca trendyoldakiyle aynı fiyata geliyor ilginç.

Son düzenleme:
Yok hocam sabah @RX5500M konunun birinde daha gelmediğini yazmıştı şimdi siz link atınca şaşırdım gelmiş sonunda. Yurt dışı incelemelerine bakın diyeceğim de çok bir kaynak yokmuş yine. İş falan olcağını zannetmem ama Amazon'daki fiyattan hesaplanınca trendyoldakiyle aynı fiyata geliyor ilginç.
Aynen öyle amazonda 1.450 dolar felan hemen hemen aynı para anlamadım bende. Siz almayı düşünüyomusunuz?

Aynen öyle Amazon'da 1.450 dolar falan hemen hemen aynı para anlamadım bende. Siz almayı düşünüyor musunuz?

Hocam ben Bravo 17'ye bakıyorum yaklaşık 1 aydır yaptığım araştırmalarla o fiyat bandında en iyisi o ama indirime bir girse affetmeyeceğim. Zaten bu gece sinir oldum olanlara:

Yok hocam sabah @Radeon RX 5500M konunun birinde daha gelmediğini yazmıştı şimdi siz link atınca şaşırdım gelmiş sonunda. Yurt dışı incelemelerine bakın diyeceğim de çok bir kaynak yokmuş yine. İş falan olcağını zannetmem ama Amazon'daki fiyattan hesaplanınca trendyoldakiyle aynı fiyata geliyor ilginç.

Akşamüstü stoğa girmiş galiba hocam, sabah sadece Alpha 15 vardı. Bu seneki modeller için tanıtım videosu dışında bir kaynak yok. Enteresan.

Akşamüstü stoğa girmiş galiba hocam, sabah sadece Alpha 15 vardı. Bu seneki modeller için tanıtım videosu dışında bir kaynak yok. Enteresan.

Aynen öyle hocam arkadaş link bırakınca şaşırdım. Hiçbir inceleme, kutu açılımı vs. kaynak yok ve Amazon'dan ucuza gelmesi gerekirken trendyoldakiyle aynı fiyata geliyor.

MSI Alpha 17 A4DEK-025XTR AMD Ryzen 7 4800H 16GB 512GB SSD 6GB RX5600M 17.3" FHD 144hz Freedos | Trendyol
Şöyle bir model var ancak hiçbir yerde bulamadım bu laptopu. Bir de 5600M var driver sıkıntılı diyorlar. Sizin fikriniz nedir fiyat ve laptop konusunda?

Keşke bu bilgisayarı Bravo 17 almadan önce görseydim... Ama sanırım 1 ay öncesine kadar bu bilgisayar yoktu çünkü 5600M ekran kartlı sadece Dell G315 vardı Türkiye'de. Ama neyse, birkaç ufak problem dışında Bravo 17'den çok memnunum. Ufak problemden kastım da saçma bir şekilde Valve firmasının oyunlarını açamıyorum ve bunu bir aydır çözemedim.

Keşke bu bilgisayarı Bravo 17 almadan önce görseydim... Ama sanırım 1 ay öncesine kadar bu bilgisayar yoktu çünkü 5600M ekran kartlı sadece Dell G315 vardı Türkiye'de. Ama neyse, birkaç ufak problem dışında Bravo 17'den çok memnunum. Ufak problemden kastım da saçma bir şekilde Valve firmasının oyunlarını açamıyorum ve bunu bir aydır çözemedim.

Hayırdır acaba neden ki hocam? Bende 1 aydır Bravo 17'yi bekledim indirime girsin diye girmedi üstüne Amazon ve bazı sitelerde stok bitirdi. Sonra da bravo 15 aldım 8950₺ gibi makul bir fiyata. Aradaki fark sadece 8 GB RAM ve 1.7 inç ekrandı. 8 GB RAM takılır zaten ve 2100₺ gibi uçuk bir fark vardı. Doğru karar verdiğimi düşünüyorum. Sizin sorununuz ise çok garip?
Driverları kaldırıp tekrar kurmayı deneyin ve oyunlarınız orijinal mi? Orijinal ise dosyaları doğrulamayı deneyin hocam.

Keşke bu bilgisayarı Bravo 17 almadan önce görseydim... Ama sanırım 1 ay öncesine kadar bu bilgisayar yoktu çünkü 5600M ekran kartlı sadece Dell G315 vardı Türkiye'de. Ama neyse, birkaç ufak problem dışında Bravo 17'den çok memnunum. Ufak problemden kastım da saçma bir şekilde Valve firmasının oyunlarını açamıyorum ve bunu bir aydır çözeme.

Hayırdır acaba neden ki hocam? Bende 1 aydır Bravo 17'yi bekledim indirime girsin diye girmedi üstüne Amazon ve bazı sitelerde stok bitirdi. Sonra da bravo 15 aldım 8950₺ gibi makul bir fiyata. Aradaki fark sadece 8 GB RAM ve 1.7 inç ekrandı. 8 GB RAM takılır zaten ve 2100₺ gibi uçuk bir fark vardı. Doğru karar verdiğimi düşünüyorum. Sizin sorununuz ise çok garip?
Driverları kaldırıp tekrar kurmayı deneyin ve oyunlarınız orijinal mi? Orijinal ise dosyaları doğrulamayı deneyin hocam.

Ben 10400 TL fiyata aldım, açıkçası özellikleri neredeyse aynı ama benim için numpad önemliydi. Ayrıca 15.6 inç modelin klavyesini hiç beğenmedim o yüzden 17.3 tercih ettim. Hem de 15.6 modelden sıkıldığım için 17.3 almak istiyordum hep. Ayrıca oyunlarım orijial, Steam'den yüklüyorum zaten hepsini. Dosya doğrulamasını da yaptım hiçbir işe yaramadılar.

Geri
Yukarı