MSI GF65 alınır mı?

Bütçe
13000
Anladım teşekkür ederim. Ben MSI GL75 kullanıyorum çok memnunum, ısınma, performans vs hiçbir sıkıntısı yok şükür. Pişmanlığım da yok. Dediğiniz gibi her markanın sıkıntılı modelleri mutlaka var yapacak bir şey yok.
MSI da düşünebilirsin dostum gönül rahatlığı ile yarıyolda bırakmaz. Bana keşke dedirtmedi hiç.

Doğrudur bana hiç kullanmak nasip olmadı ama MSI kasası da fena değil gayet sağlam hissiyat veriyor (alt taraf daha iyi olabilirmiş ama) sıkıntısı yok. :) sonuçta yerden yere vurmuyoruz ve küçük şeylere de sıkıntı çıkarmayacak kadar kaliteli bir kasa bence. :)

Bence de kesinlikle MSI da iyi laptoptur onu da tercih edebilirsin.

Ben olsam yeni Acer Nitro/TUF A15 beklerdim, belki bu fiyat bandına yakın olur.

Üstte attığınız modellerden Asus ROG. Asus’ın ROG serisi laptoplarının kasası gerçekten çok kaliteli ve uzun ömürlü. TUF serisinden kesinlikle uzak durulmalı. Kışın bile deli gibi yanıyor.
MSI’ın Alpha modelleri hariç Bravo ve Thin gibi çoğu modelinde ısınma sorunu var çünkü kasalardan çok kısmışlar.
Genel marka performansı Asus>MSI. Ancak iki tarafta da sağlam modeller var. Asus daha kalite odaklı.
Genelleme yapılmamalı bence. ROG serisinin kasaları hakkında özel bir şey yok ama kötü de değiller. İyi kalitede plastikten yapılmış, GP/GL kasaları daha iyi olabilir bu konuda.

G15 ısınma sorunlu ve ekranları vasat. G17 ucu ucuna kurtarıyor bu konularda. Mesela Scar serisi de aynı şekilde fena ısınıyor, ''sıvı metal'' hiçbir işe yaramıyor.

Ben olsam yeni Acer Nitro/TUF A15 beklerdim, belki bu fiyat bandına yakın olur.

Genelleme yapılmamalı bence. ROG serisinin kasaları hakkında özel bir şey yok ama kötü de değiller. İyi kalitede plastikten yapılmış, GP/GL kasaları daha iyi olabilir bu konuda.

G15 ısınma sorunlu ve ekranları vasat. G17 ucu ucuna kurtarıyor bu konularda. Mesela Scar serisi de aynı şekilde fena ısınıyor, ''sıvı metal'' hiçbir işe yaramıyor.
2000 serisi G15 ekranları düzeltildi. 1650Ti modelinin vasatlığını ben de biliyorum. Isınma sorunlu değil, çoğu test videosunda full yükte 94 derece üstüne çıkmıyor işlemci. Ekran kartı ise 86. Laptop için iyi bir değer. İşlemcisi zaten her markada aynı değerlerde oluyor.

ROG genelleme sebebimse çoğu ROG modeli çok başarılı. TUF gibi değil.

2000 serisi G15 ekranları düzeltildi. 1650Ti modelinin vasatlığını ben de biliyorum. Isınma sorunlu değil, çoğu test videosunda full yükte 94 derece üstüne çıkmıyor işlemci. Ekran kartı ise 86. Laptop için iyi bir değer. İşlemcisi zaten her markada aynı değerlerde oluyor.
Ekran kartı throttle yapmayı geçmiş, işlemci sınırda. Bunun neresi iyi anlamadım. Mesela G512LW indirimde alınabilir ama onun dışında G15 modelleri alınmamalı.

Hem çoğu incelemeye yeniden baktığımda düzeltilmiş bir şey yok, A15'in ekranı kullanılmış. Yani tepkime süreleri vasat, sRGB ve AdobeRGB değerleri ortalama/ortalama altı.

Düzeltildiği nerede söyleniyor atarsan sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı