MSI GF65 alınır mı?

Bütçe
13000
Aynı Asus'u gördüm ben de, en mantıklı tercih o gibi geldi bana da.

(Şimdi atacaklarımda da en iyi tercih bu olacaktır.)

(İ7-9750H)!!

Bir de bu var.

Tabi bunların 13000'i biraz aştığını söylemem gerek üzgünüm ama diğerlerine o kadar para verilir gibi değil. :(

Son düzenleme:
Aynı Asus'u gördüm ben de, en mantıklı tercih o gibi geldi bana da.

(Şimdi atacaklarımda da en iyi tercih bu olacaktır.)

(İ7-9750H)!!

Bir de bu var.

Tabi bunların 13000'i biraz aştığını söylemem gerek üzgünüm ama diğerlerine o kadar para verilir gibi değil. :(
Omen da güzel aslında. Kasası çok sağlam. Bütçeden çıkamazsa onu öneririm ben. Yoksa Asus ROG olmalı kesinlikle.

Omen mi daha iyi, Excalibur mu?
Omen’ın eski kasası plastik ve alüminyum(?) karışımı berbat bir malzemedendi. 2000 serisi içinse çok daha sağlam ancak biraz daha ağır bir alaşım kullanmışlar bu yüzden ısınma problemi yok. Excalibur bilgisayarlar genel olarak kasa açısından kalitesiz ve fiyatları olması gerekenin üstünde. Isınma konusunda çok başarısız bir kasaya sahip. İçindeki yerleşim de çok dip dibe, açıp baktığınızda görüyorsunuz direkt. Bu da bileşenlerin ömrünü kısaltıp termal macun değiştirmeyi olması gerekenden çok daha zor yapmış.

Omen’ın eski kasası plastik ve alüminyum(?) karışımı berbat bir malzemedendi. 2000 serisi içinse çok daha sağlam ancak biraz daha ağır bir alaşım kullanmışlar bu yüzden ısınma problemi yok. Excalibur bilgisayarlar genel olarak kasa açısından kalitesiz ve fiyatları olması gerekenin üstünde. Isınma konusunda çok başarısız bir kasaya sahip. İçindeki yerleşim de çok dip dibe, açıp baktığınızda görüyorsunuz direkt. Bu da bileşenlerin ömrünü kısaltıp termal macun değiştirmeyi olması gerekenden çok daha zor yapmış.
Anladım bilgilendirme için teşekkürler. Hp konusunda pek bilgim yok (birçoğunda olduğu gibi :D) o yüzden soruyorum. Peki Asus mu iyidir MSI mı?

Anladım bilgilendirme için teşekkürler. HP konusunda pek bilgim yok (birçoğunda olduğu gibi :D) o yüzden soruyorum. Peki ASUS mu iyidir MSI mı?

Yıllardır ASUS laptop kullandım MSI hakkında biraz kullandım arkadaşımda kullanıyordu keşke ASUS alsaydım diyordu.

Anladım bilgilendirme için teşekkürler. Hp konusunda pek bilgim yok (birçoğunda olduğu gibi :D) o yüzden soruyorum. Peki Asus mu iyidir MSI mı?
Üstte attığınız modellerden Asus ROG. Asus’ın ROG serisi laptoplarının kasası gerçekten çok kaliteli ve uzun ömürlü. TUF serisinden kesinlikle uzak durulmalı. Kışın bile deli gibi yanıyor.
MSI’ın Alpha modelleri hariç Bravo ve Thin gibi çoğu modelinde ısınma sorunu var çünkü kasalardan çok kısmışlar.
Genel marka performansı Asus>MSI. Ancak iki tarafta da sağlam modeller var. Asus daha kalite odaklı.

Üstte attığınız modellerden ASUS ROG. ASUS'ın ROG serisi laptoplarının kasası gerçekten çok kaliteli ve uzun ömürlü. TUF serisinden kesinlikle uzak durulmalı. Kışın bile deli gibi yanıyor.
MSI'ın Alpha modelleri hariç bravo ve Thin gibi çoğu modelinde ısınma sorunu var çünkü kasalardan çok kısmışlar.
Genel marka performansı asus>msı. Ancak iki tarafta da sağlam modeller var. ASUS daha kalite odaklı.

Dediğim gibi uzun süredir ASUS laptop kullanıyorum kasa çok çok kaliteli.

Yıllardır ASUS laptop kullandım MSI hakkında biraz kullandım arkadaşımda kullanıyordu keşke ASUS alsaydım diyordu.
Üstte attığınız modellerden Asus ROG. Asus’ın ROG serisi laptoplarının kasası gerçekten çok kaliteli ve uzun ömürlü. TUF serisinden kesinlikle uzak durulmalı. Kışın bile deli gibi yanıyor.
MSI’ın Alpha modelleri hariç Bravo ve Thin gibi çoğu modelinde ısınma sorunu var çünkü kasalardan çok kısmışlar.
Genel marka performansı Asus>MSI. Ancak iki tarafta da sağlam modeller var. Asus daha kalite odaklı.
Anladım teşekkür ederim. Ben MSI GL75 kullanıyorum çok memnunum, ısınma, performans vs hiçbir sıkıntısı yok şükür. Pişmanlığım da yok. Dediğiniz gibi her markanın sıkıntılı modelleri mutlaka var yapacak bir şey yok.
MSI da düşünebilirsin dostum gönül rahatlığı ile yarıyolda bırakmaz. Bana keşke dedirtmedi hiç.
Dediğim gibi uzun süredir ASUS laptop kullanıyorum kasa çok çok kaliteli.
Doğrudur bana hiç kullanmak nasip olmadı ama MSI kasası da fena değil gayet sağlam hissiyat veriyor (alt taraf daha iyi olabilirmiş ama) sıkıntısı yok. :) Sonuçta yerden yere vurmuyoruz ve küçük şeylere de sıkıntı çıkarmayacak kadar kaliteli bir kasa bence. :)

Geri
Yukarı