MSI GF65 Thin 9SEXR-232XTR vs Tulpar T5 v19.1

Paul Atreides

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar konu biraz uzadı ama markalardan beklentilerimi + ve - olarak sıraladım yardımcı olursanız mutlu olurum, farklı marka veya aynı markanın farklı modellerine de açığım.

Bütçe; 8500₺

1) MSI GF 65 Model
2) Monster Tulpar Model

+ MSI model Monster varyasyonuna göre 120Hz ve daha ince bir ekran deneyimi sunuyor ve ekran kartı RTX2060.
- Teknik servis, satış temsilcisi veya muhattap olacak sosyal medya çalışanları yok denecek gibi.

+ Monster model ise i7 işlemci ve 8 GB daha fazla RAM imkanı sunuyor lakin ekran 60Hz, ilgili bir teknik servis.
- Kronik sorunlar mevcut, ısınma sorunu, fan sesi, düşük ses seviyesi, düşük malzeme kalitesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI GF 65 modelinde darboğaz yaşayabilirsiniz. T5 modeli de ısınıyor ama o fiyata alınabilecek en yüksek özelliklere sahip sistem.

İlginiz için teşekkür ederim, Monster masaüstünde bile yüksek sıcaklık değerlerini görüyor deniliyor ve fan sesi normal düzeyde bile rahatsız edici deniliyor bu sebeplerden dolayı seçmem hâlâ mantıklı olur mu emin değilim
MSI GF 65 modelinde darboğaz yaşayabilirsiniz. T5 modeli de ısınıyor ama o fiyata alınabilecek en yüksek özelliklere sahip sistem.

İyi bir kulak içi kulaklıkla fan seslerini duymuyorsun. Ama kütüphane gibi sessiz yerlerde oyun oynayamazsınız. Onun dışında normal kullanımda son derece sessiz.

İlginiz için teşekkür ederim, Monster masaüstünde bile yüksek sıcaklık değerlerini görüyor deniliyor ve fan sesi normal düzeyde bile rahatsız edici deniliyor bu sebeplerden dolayı seçmem hâlâ mantıklı olur mu emin değilim
Yaklaşık 1 yıldır 19.1 i kullanıyorum hiç böyle bir şikayetim olmadı. Kim diyor bunları merak ettim.

Yaklaşık 1 yıldır 19.1 i kullanıyorum hiç böyle bir şikayetim olmadı. Kim diyor bunları merak ettim.
Genelde şikayetvar veya diğer kullanıcı dönüşlerini okudum özellikle Monster’ın kendi site içi yorumları. Kafama takılan nokta markadan memnun olan kişi sayısı ile memnun olmayan kişi sayısı birbirine yakın ve bu biraz belirsizlik yaratıyor
MSI olan modeli alıp bir 8 GB RAM daha eklemenizi öneririm.
Msi servisleri yükseltme yapıyor mu bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı